BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER İSMET İNÖNÜ BULVARI DÜZENLEME PROJESİYLE İLGİLİ BÖLGE ESNAFIYLA GÖRÜŞTÜ

BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER İSMET İNÖNÜ BULVARI  DÜZENLEME PROJESİYLE İLGİLİ BÖLGE ESNAFIYLA GÖRÜŞTÜ
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter İsmet İnönü Bulvarı Düzenleme projesiyle ilgili esnafla bir görüşme yaparak hem projeyle ilgili bilgi verdi hem de esnafın görüşlerini dinledi. Ticaret Odası Başkan Vekili Ozan Dağlı’nın başkanlığında belediyeyi ziyaret eden bir grup esnaf, cadde üzerinde işlerin hareketlendiği Aralık ayı için hassasiyet gösterirken, genel anlamda projenin beğenildiği herkesin faydasına olacağını ve caddeye değer katacağı konusunda görüş belirttiler.
Gazimağusa Belediyesi’nin bütünüyle yenilenmesi ve çağdaş bir hale getirilmesi için hayata geçireceği İsmet İnönü Bulvarı Düzenleme Projesi’nin ilk etap çalışması Fazıl Polat Paşa Camii ile DAÜ arasındaki bölgede başladı.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, “ kentimiz için önemli olan bir projeden bahsediyoruz” diyerek, İsmet İnönü Bulvarı’nın kentin en hareketli ve trafiğin en yoğun yaşanılan caddesi olduğunu, amaçlarının bu caddeyi hem daha bayındır hale getirmek hem de hareketliliği disiplin altına almak olduğunu söyledi.
Proje sıradan bir proje değil” diyen Arter, projede son derece detaylı çalışıldığını, bu nedenle hesaplanan maliyetin üzerine çıktıklarını ve TC’nin sağladığı 3 milyon 450 bin TL’lik kaynağa belediyenin kendi imkânlarını da ekleyeceklerini ifade ederek, Tüm Gazimağusa’nın faydasına olacak projeden cadde üzerinde işyerleri olanların daha fazla faydalanacağını belirtti. İşyerlerini sıkıntıya sokacak hiçbir şey yapmayacaklarını ifade eden Başkan Arter, geçtiğimiz günlerde de bir toplantı yaptıklarını ve trafiğin nasıl işleyeceğiyle ilgili görüştüklerini söyledi. Arter, 8 aylık sürede tamamlanacak projenin her ay 200 metrelik kısmını yapacaklarını, caddenin sürekli araç trafiğine kapanmayacağını, aylarca cadde kapanacak diye bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.
Arter, Trafiğin akışını rahatlatacak önlemlerin polis tarafından alınacağını, proje yapılırken imara aykırı ve kaldırım üzerinde olan yapıların yıkılacağını, projeye engel olmayan ama 10 ayak mesafede olan ihlaller için ise mahkeme süreci başlatacaklarını söyledi.
Başkan Arter, İsmet İnönü Bulvarına yakın olan birkaç noktada park yeri çalışmaları da olduğunu, MGA, Gülseren Gölet’i ve birkaç noktada da park yeri olabilecek uygun yerler üzerinde çalıştıklarını söyledi.
Gazimağusa Belediyesi Projeler Şube Amiri Abide Başman Eryaşar da çalışmaların teknik detayıyla ilgili esnafa bilgi verdi.

FOTOĞRAF GALERİSİ