ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ERSAN SANER GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ERSAN SANER GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner bugün Gazimağusa Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı İsmail Arter ile bir görüşme yaptı. Başkan İsmail Arter’in makamında gerçekleşen görüşmede Bakan Ersan Saner, Gazimağusa Belediyesi’nin sosyal sigorta yatırımlarını düzenli olarak yapmasından dolayı memnuniyet dile getirirken, 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi’ne verdiği destek için de Başkan İsmail Arter’e teşekkür etti.
Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner konu, ziyarette yaptığı konuşmada, Gazimağusa halkının yaşadığı sorunlara bakanlık ve belediye işbirliği bu sorunlara çözüm bulmak ve nasıl projeler üretileceğini konuşmak üzere Gazimağusa Belediyesi’ni ziyaret ettiğini ifade etti. Bakanlığın insana hizmeti hedefleyen ve doğrudan götüren bir bakanlık olduğunu, bu hedefte insanların yaşamını kolaylaştıran belediyelerin önemli olduğunu ifade eden Bakan Saner, “Gazimağusa Belediyesi’ni bu açıdan çok başarılı buluyorum. Çalışmalarınızı gerçekten takdir ediyorum. Özellikle Gazimağusa’nın en temiz kent görünümünde olması, yaşlılarınıza sunduğunuz hizmetlerin artarak devam etmesi ve özellikle bizden farklı gelişen bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak konusunda ortaya koyduğunuz kararlılık ve bakanlığımızın 18 yaş üstü Rehabilitasyon Merkezi’ne sürekli destek vermeniz de bizler için hep olumlu karşılanmış ve ortak yaptığımız bu çalışmalardan dolayı size teşekkür ediyorum”
“Bu çalışmaları biraz daha artırmamız gerekiyor” diyen Saner, bakanlık ve belediyenin çok daha güzel projeler ve farklı gelişen bireylere çok daha iyi imkanlar sunabileceklerini ifade etti. Saner, Bakanlım olarak en sıkıntılı dairenin sosyal sigortalar dairesi olduğunu, daha önce borçlanarak emeklileri ödeyebilen dairenin, şu anda borçlanmadan emeklileri ödeyebileceği bir noktaya geldiğini belirterek, 2.5 çalışanın bir emekliği ödediği noktadan 2.8 çalışanın bir emekliyi ödediği noktaya gelen dairenin son 4 yılda binde 1 ve 2 büyüme rakamının son bir yıl içinde yüzde 3 büyüdüğünü ve sürdürülebilir bir yapıya kavuştuğunu söyledi. Gazimağusa Belediyesi’nin de sosyal Sigortalar Kurumuna personelin yatırımlarını düzenli ödeyerek  bakanlığa büyük katkı sağladığını, ve diğer belediyelere göre Gazimağusa Belediyesi ile hiçbir sorunları olmadığını, bundan sonraki süreçte de da sosyal güvenlik kurumlarına daha fazla destek vermek ve daha fazla istihdam yaratmak için gerek kendileri gerekse beldiyelerin gerekli projeleri yapacağına inandığını belirtti.
 
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter de, Bakan Ersan Saner’in  hem belediyeyi ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek, her konuda sürekli olarak istişare içinde olduklarını hem bakanlık hem belediye konusunda sürekli görüştüklerini ve Bakanın tecrübelerinden her zaman faydalandıklarını ve görüş alışverişi yaptıklarını söyledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ