İSMET İNÖNÜ BULVARI DÜZENLEME PROJESİ İLK KEPÇE DARBESİYLE BUGÜN BAŞLADI

İSMET İNÖNÜ BULVARI DÜZENLEME PROJESİ İLK KEPÇE DARBESİYLE BUGÜN BAŞLADI

Gazimağusa Belediyesi’nin bütünüyle yenilenmesi ve çağdaş bir hale getirilmesi için hayata geçireceği İsmet İnönü Bulvarı Düzenleme Projesi bugün dozerin ilk kepçe darbesini vurmasıyla başladı. Fazıl Polat Paşa Camii ile DAÜ arasındaki bölgede yapılacak ilk etap proje çalışması DAÜ’nün önünden başladı ve ilk çalışmayı Belediye Başkanı İsmail Arter de izleyerek bir açıklama yaptı.

Salamis Yolu olarak bilinen İsmet İnönü Bulvarı’nı günümüz koşullarının gerisinde kalan keşmekeş görüntüden kurtaracak ve bütünüyle çağdaş standartlara kavuşturacak İsmet İnönü Bulvarı Düzenleme Projesi’nin 7 aylık bir sürede tamamlanması hedefleniyor. 3 milyon 412 bin 298 TL maliyetle hayata geçirilecek projenin çalışmaları yüklenici firma Uçanok Emlak ve İnşaat Şirketi tarafından yürütülüyor.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, uzun bir çalışmadan sonra İsmet İnönü Bulvarı Düzenleme projesinin bugün itibarıyla projenin başladığını ifade ederek, “projenin hem şehrimize hem halkımıza hayırlısı olmasını dilerim. Ayrıca ihaleyi kazanan ve projeyi yapacak olan Uçanok firmasına başarılar diler, sıkıntısız bir inşa süreci geçirmemizi temenni ediyorum” dedi. Arter, Eylül itibarıyla başlayan projenin Nisan 2018’de bitecek şekilde takvimlendirme yapıldığını, işyerlerine ve kent halkına sıkıntı yaratmamak adına projeyi 8 etaba ayırdıklarını, 200 metre civarına olan her etabın inşa süresinin 1 ay olacağını ve 1400 metrelik mesafenin 8 aylık sürede tamamlanacağının bilgisini verdi.

Başkan Arter, şehrin kalitesini ve standardını yükseltmek için son derece önem verdikleri projenin ilk etap olarak çok hareketliliğin olduğu Fazıl Polatpaşa Camii ile DAÜ arasındaki kısmında yapılacağını ifade ederek, bu çok yoğun caddenin hem disiplin altına alınacağını hem insanlara huzur veren güzel bir görünüme kavuşacağını ve daha kullanışlı bir hale geleceğini kaydetti.

FOTOĞRAF GALERİSİ