OKULLARDA GENEL TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI TAMAMLANIYOR

OKULLARDA GENEL TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI TAMAMLANIYOR
Gazimağusa Belediyesi, kent genelindeki tüm okulları kapsayan genel temizlik, sağlık ve budama çalışması yarın itibarıyla tamamlanıyor. Tüm okullarda genel temizlik çalışmasıyla birlikte ilaçlama ve dezenfekte, ağaç budama işleri yapan belediye ekipleri öğrencilerin 2017-2018 öğretim yılına temiz ve güvenli ortamda başlamaları hedefleniyor.
 
Temizlik Şubesi’nin yürüttüğü çalışmalarda okullarda ot temizliği yapılırken, öğrenciler için sakınca yaratacak olası durumlara fırsat vermemek adına okullar baştan sona kontrol ediliyor.  Park ve Bahçeler Şubesi budama çalışmalarına devam ederken,  yaz tatili boyunca hijyenik koşullar açısından olumsuzlukların giderilmesi için Sağlık Şubesi hem haşereye karşı ilaçlama yaptı hem de sınıfları ilaçlarla dezenfekte etti.
 
Gazimağusa Belediye Başkanlığına bir hafta süreliğine vekalet eden Asbaşkan İbrahim Uysal, okulları yeni eğitim yılına hazır hale getirmek için çalışma yaptıklarını, belediyenin gerek duyulan noktalarda okullara katkı da yaptığını söyledi. Asbaşkan Uysal, okulların hem altyapı hem de diğer ihtiyaçlarının karşılanması için belediyenin görev bilinciyle hareket ettiğini de belirtti.
 

FOTOĞRAF GALERİSİ