1 AĞUSTOS TOPLUMSAL DİRENİŞ BAYRAMI BASIN BİLDİRİSİ:

1 AĞUSTOS TOPLUMSAL DİRENİŞ BAYRAMI BASIN BİLDİRİSİ:

“Öncelikle 1956-1974 yılları arasında, Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesinde canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anar, en yoğun imkânsızlıkların yaşandığı yıllarda, kurtuluş ümidimizin simgesi olan Türk Mukavemet Teşkilatı’nın kuruluşunun 59’uncu ve Kıbrıslı Türklerin adadaki varlığını pekiştirmek adına verilen mücadelenin baş aktörlerinden Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluşunun 41’inci yıl dönümünü kutlar, yüreğinde özgürlük tutkusu ve geleceğine sahip çıkma azmi olan herkesi saygılarımla selamlarım.

Kıbrıs Türk toplumu yılgınlığa kapılmadan, umutsuzluğa düşmeden inançla yıllarca mücadelesini destekleyen ,bugün yıldönümlerini kutladığımız Türk Mukavemet Teşkilatı ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı aynı zamanda inancımızın ve kararlılığımızın sembolüdür.
Geçmişte verilen ve bugün yarın verilecek varoluş mücadelesi engin bir denizdir. O deniz her hatırlayışımızda geçmişi bize getiren, bugünkü ve yarınki nesillere tarih, vatan sevgisi, milli şuur ve milli beraberlik için gerekli bilgiyi ve hassasiyeti kazandıracak kadar derin ve büyüktür.

Bu anlamlı gün vesilesiyle, öncelikle milli mücadele tarihimize emek veren, canıyla ve kanıyla bugünlere gelmemizi sağlayan şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve saygı ile anar, desteğiyle daima Kıbrıs Türkü’nün yanında olan Anavatan Türkiye’ye, tüm Türk Silahlı Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı mensuplarına teşekkürlerimi sunar, Kıbrıs Türkü’nün 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramını en içten duygularla kutlarım.”

İsmail Arter,
Belediye Başkanı

FOTOĞRAF GALERİSİ