2. GELENEKSEL TUZLA PANAYIRI KÖY MEYDANINDA AÇILDI

2. GELENEKSEL TUZLA PANAYIRI KÖY MEYDANINDA AÇILDI

Gazimağusa Belediyesi ile Tuzla Muhtarlığı’nın işbirliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen 2. Geleneksel Tuzla Panayırı açıldı. Köy Meydanı’na kurulan sahnede çeşitli eğlencelerin ve yeme içme stantlarının yer aldığı panayır bu yıl 28-30 Temmuz tarihlerinde yapılıyor.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in yaptığı açılışın ardından Gazimağusa Belediyesi Halk Dansları gösterisi ve Halil Şahkın ve orkestrası konseri yer aldı. Panayır kapsamında 29 Temmuz akşamı Ayşegül Zayim ve orkestrası, 30 Temmuz akşamı Selen Selenada ve orkestrasının konseri yapılacak.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı konuşmada , 1974 yılından önce geleneksel olarak yapılan Tuzla Panayırı’nı yeniden düzenleyerek Tuzla için önemli olan bu sosyal ve kültürel paylaşımın yeniden yaşatılmasını amaçladıklarını belirtti. Bu yıl 2.’sini düzenledikleri Tuzla Panayırı’nın diğer bölgelerde olduğu gibi, Tuzla’da da insanları buluşturmak ve panayır kültürünü yaşatmak ve temel de insanların mutlu olmaları için yaptıklarını ve bu tarz bölgesel etkinlikleri yapmaya devam edeceklerini söyledi. Bu etkinliğin mimarlarından olan Tuzla Muhtarı İbrahim Umay’a ve katkısı olan herkese teşekkür etti.
Tuzla Muhtarı İbrahim Umay yaptığı konuşmada; Tuzla’da yapılan panayırın Tuzlalı insanları mutlu ettiğini, her geçen yıl daha kapsamlı ve düzenli olarak gittiğini, ciddi emek sarf ettiklerini, Tuzla halkı için her zaman çalışmaları devam edeceğini söyledi. Tuzla Panayırı’nın yapılmasında destek olduğu için Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e ve Tuzla Halkına teşekkür etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ