ŞEBNEM FERAH SALAMİS ANTİK TİYATRO’YU SALLADI

ŞEBNEM FERAH SALAMİS ANTİK TİYATRO’YU SALLADI
21. Uluslararası Mağusa Kültür- Sanat ve Turizm Festivali kapsamında dün akşam sahneye çıkan Türk Rock Müziğinin tartışmasız en iyisi olan Şebnem Ferah Salamis Antik Tiyatro’yu salladı. Şebnem Ferah, sahnede kaldığı 2 saate yakın sürede muhteşem bir performans sergileyerek Salamis Antik Tiyatro’yu tıka basa dolduran 4 bini aşkın hayranına tadına doyulmaz bir müzik ziyafeti sundu. 
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konserin başında yaptığı açıklamada, 21.Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali’ni yapmaktan mutluluk duyduğunu, her geçen yıla göre çıtanın üst seviyelere taşındığını ifade ederek, Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali’nin ülkemizin ve Gazimağusa şehrinin tanıtımı için önemli olduğunu belirtti. Başkan İsmail Arter, Belediye Meclisine, festival komitesine, Belediye personeline ve programların gerçekleşmesinde katkı sağlayan sponsor firmalara teşekkür etti.
 
21. Uluslararası Mağusa Kültür- Sanat ve Turizm Festival, ülkemizin dünyaca ünlü modacısı Abdullah Öztoprak’ın Venedik Sarayı’ndaki açılış etkinliğinden sonra Salamis Antik Tiyatro’da Rock’un kraliçesini ağırladı. Günler öncesinden konsere başlayan ilgi konser gününde olağanüstü artarak konserin başlamasına saatler kala rock müzik hayranları başarılı sanatçıyı izlemek için Salamis’e akın etti. Salamis Antik Tiyatro’yu hınca hınç doldurarak konserin başlamasını sabırsızlıkla bekleyen kalabalıkta konserin 1 saat geç başlamasından dolayı tepki sesleri yükselse de Şebnem Ferah’ın performansı karşısında bütün olumsuzluklar unutuldu. Konserin geç başlamasını kişisel sebepler olarak açıklayan Ferah sempatik tavırları ile seyircinin gönlünü almasını bildi. Yoğun ve boğucu sıcağa rağmen başarılı rockcu kalitesini ortaya koyarak, en sevilen şarkılarını 4 bin kişilik koronun eşliğinde söyledi.  
Festivalde bu hafta 3 etkinlik var
Telsim Vodafone, Notherland, Kıbrıs Türk Petrolleri, vakıflar bankası, City Mall, Akol İnşaat, Erbatu İnşaat, ekor, Evolve Park’ın sponsor olduğu Abradakabra Medya, PR Plus’ın katkılarıyla gerçekleşen Festival kapsamında bu hafta, Türkiye ve dünya ülkelerine ait eserleri kendilerine has yorumlarıyla sunan İzmir’den Ege’nin 5’lisi 4 Temmuz akşamı Othello Kalesi'nde, ülkemizin önemli sanatçılarından Çığır Kâzımoğlu'nun Funkology grubu 5 Temmuz akşamı Othello Kalesi'nde, Tiyatro Yanetki, “Çıkmaz Sokak Çocukları” adlı oyunu 6 Temmuz akşamı  Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı'nda festival seyircisi ile buluşacak.
 
Murat Dalkılıç’ın konseri 10 Temmuz akşamı Salamis Antik Tiyatro'da, Kurultay Akbay orkestrası The Dream Band eşliğinde geçen yıl çıkardığı “Hep Sen Varsın” albümündeki şarkılarıyla 11 Temmuz akşamı Othello Kalesi'nde,
Meksikalı ünlü ressam Frida Kahlo'nun hayatından kesitleri yansıtan modern dans gösterisiyle Ankara Devlet Opera ve Balesi 13 Temmuz akşamı Salamis Antik Tiyatro'da, Bekir Küçükay'ın gitar kursu resitali 17 Temmuz akşamı Othello Kalesi'nde,  Kıbrıslı besteci ve müzisyen Mehmet Ali Sanlıkol ve grubu 18 Temmuz akşamı Othello Kalesi'nde sahne alacak.
 
Festivalimizin kapanış konseri ise efsane bir isimle olacak. 70'li yıllardan bugüne gönüllerde taht kuran Porto Rico'lu ünlü gitarist ve şarkıcı José Feliciano 19 Temmuz akşamı Salamis Antik Tiyatro'da unutulmaz bir geceye imza atacak.
Festival biletleri hem mesai saatlerinde hem mesai dışındaki saatlerde Gazimağusa Belediyesi’nden ve tüm Deniz Plazalardan temin edilebilir. Ayrıca etkinlik gecelerinde kapıda da bilet satışı yapılıyor.

FOTOĞRAF GALERİSİ