25. GAZİMAĞUSA ÇOCUK FESTİVALİ’NE BURAY KONSERİYLE MUHTEŞEM FİNAL

25. GAZİMAĞUSA ÇOCUK FESTİVALİ’NE BURAY KONSERİYLE MUHTEŞEM FİNAL

İsmail Arter: “Gazimağusa Belediyesi ailelerin ve çocukların yüzlerinin gülmesi ve mutlu olmaları hedefiyle çalışmaktadır”


Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği’nin ortaklığında bu yıl 25.’si düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali’nin finalinde 1 Haziran Dünya Çocuk Günü, görkemli kortej yürüyüşü ve Namık Kemal Meydanı’ndaki Buray konseriyle muhteşem bir şekilde kutlandı.
Bu yıl 27 Mart-1 Haziran tarihleri arasında birbirinden renkli etkinlikleriyle binlerce çocuğa eğlenceli saatler yaşatan Gazimağusa Çocuk Festivali’nde heyecan ve coşku doruğa çıktı. Kıbrıs’ın en büyük çocuk festivali olma özelliğini bu yıl da sürdüren festivalin finalinde meydanı dolduran çocuklar Dünya Çocuk Günü kutlamasını coşkulu bir şekilde yaptı.
Saat 18:00’da Namık Kemal Lisesi önünden hareket eden festival korteji ile başlayan Dünya Çocuk Günü kutlamalarında, çok sayıda çocuk rengarenk kıyafetleriyle karnaval yürüyüşüne katıldı. Çeşitli etkinliklerin düzenlediği ve standların kurulduğu Namık Kemal Meydanı’nda, çeşitli dans grupları gösteriler yaptı. Festivalin finalinde sahneye çıkan son zamanların başarılı genç popçusu Buray’ın şarkılarıyla gençlerin ve çocukların coşkusu doruğa ulaştı.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı konuşmada, meydandaki coşkuyu gördükten sonra belediye ile derneğin düzenlediği festivalin ne kadar doğru ve başarılı olduğunu bir kez daha gördüklerini ifade ederek, katılımcılara teşekkür etti. Gazimağusa Belediyesi’nin hedefleri arasında ailelerin, çocukların yüzlerinin gülmesi ve mutlu olmalarıdır. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarının devam edeceğinin altını çizdi. Arter, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen Mağusa Kültür Derneği eğitmenlerine, belediye çalışanlarına ve velilere teşekkür ederek, önümüzdeki festivali daha da geliştirerek çocukları yarının büyükleri olarak gerektiği gibi yetişmesini sağlayacaklarını ifade etti. Arter, meydanı dolduran çocukların ve tüm çocukların 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nü kutladı.
Mağusa Kültür Derneği Başkanı Dudu Cumaoğluları ise yaptığı konuşmada; Bu yola çıkmalarının üzerinden 25. Yıl çeyrek asır geçtiğini her yıl daha üzerine ekleyerek bu etkililikleri yaptıklarını, bugün bu etkinliği 1 Haziran Dünya Çocuk Gününde gerçekleştirdiklerini söyledi. “Siz çocuklar olmasaydınız bizlerde olmazdık hepinize yürekten kucak dolu sevgiler iyi ki varsınız iyi ki bizimlesiniz”dedi. 25. Çocuk Festivaline katkı koyan Başta Gazimağusa Belediyesine ve Belediye Başkanı İsmail Arter’e ve festivalde emeği geçen herkese teşekkür etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ