ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN 5 HAFTALIK “AİLE EĞİTİM PROGRAMI” MAĞUSA GELİŞİM AKADEMİSİ MARAŞ TESİSİ’NDE BAŞLADI

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN 5 HAFTALIK “AİLE EĞİTİM PROGRAMI” MAĞUSA GELİŞİM AKADEMİSİ MARAŞ TESİSİ’NDE BAŞLADI
Gazimağusa Belediyesi’nin ev sahipliğinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından yapılacak 5 haftalık “Aile Eğitim Programı” Gazimağusa Gelişim Akademisi Maraş tesislerinde başladı.  Eğitim programının açılışına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ve Sosyal Hizmetler Dairesi Genel Müdürü Aydan Başkurt katıldı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner yaptığı konuşmada; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bünyesinde bulunan Sosyal Hizmetler Dairesinin “Aile Eğitim Programı” na imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını, gelişen dünya koşulları göz önüne alındığında  nesillerin geçmişe göre farklı davranış biçimleri olduğunu net olarak gördüklerini, Toplumun yapı taşı olan aileyi eğitmek en önemli görevlerinden olduğunu söyledi. Ülkenin genelinde tüm ilçelerinde 5 haftalık programın olacağını söyledi. Bu eğitime destek olduğu için Gazimağusa Belediye Başkanı İsmai Arter’e teşekkür etti.
 
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı konuşmada,  “Gazimağusa Belediyesi olarak “Aile Eğitim Programı” ‘nı desteklemekteyiz.” diyen Arter,  Gazimağusa Sosyal Hizmetler ile sürekli istişare içerisinde olduklarını, bazı sıkıntılı ailelerde sorunları birlikte çözdüklerini söyledi. Aslında önemli olan sorun ortaya çıkmadan bu tarz eğitimlerin olması gerektiğine vurgusu yapan Arter, eğitimin ailede başladığını, anne ve babanın bilinçli olmasının öneminin altını çizdi. ”Aile Eğitim Programı” kapsamında emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Sosyal Hizmetler Dairesi Genel Müdürü Aydan Başkurt ise, toplumun en temel yapı taşı olan ailenin  sağlıklı toplumların oluşumunda en önemli dinamiği olarak yer aldığını, sağlıklı aile olgusunun önemli olduğunu söyleyerek, Küreselleşme ve teknolojinin gelişmesi ile aile sağlığının bozulduğunu ifade etti. Başkurt,  “Aile Eğitim Programı” için desteklerinden dolayı Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e teşekkür etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ