İSMAİL ARTER: “İKİ ÜLKE GENÇLERİNİN KAYNAŞMASI VE İYİ ARKADAŞLIKLAR KURMALARI ÖNEMLİ”

İSMAİL ARTER: “İKİ ÜLKE GENÇLERİNİN KAYNAŞMASI  VE  İYİ ARKADAŞLIKLAR KURMALARI ÖNEMLİ”
Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin ülkede konuk ettiği Ordu İMKB Sosyal Bilimler Lisesi, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i makamında ziyaret etti.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde  "Kardeş Okul Projesi" kapsamında Hala Sultan İlahiyat Koleji nin misafiri olarak bulunan Ordu İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Nuri Bahtiyar ve öğrencileri, Hala Sultan İlahiyat  Koleji Müdürü Ali Yaman ve Hala Sultan İlahiyat Koleji yönetim kurulu üyesi Mustafa Tan eşlik etti.
 
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı konuşmada, iki ülke arasında kardeş okulların birbirini ziyaret etmesi mutluluk verici, “Kardeş Okul Projesi” olması gereken önemli bir proje olduğunu ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Bu projenin her zaman yakınlaşma, arkadaşlıkların gelişmesi adına planlanan  şekilde hedefine ulaştığının altını çizdi. Bu yöndeki çalışmaların devamlı olması adına Gazimağusa Belediyesi olarak destek vermeye her zaman hazır olduklarını, gelecek nesillere rehberlik eden öğretmenleri ve öğrencileri Gazimağusa kentinde ve Gazimağusa Belediyesinde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
 
Hala Sultan İlahiyat Koleji Müdürü Ali Yaman yaptığı konuşmada, kardeş Okulumuz Ordu IMKB Sosyal Bilimler Lisesini misafir etmekten mutluluk duyduklarını vurguladı. Ülkemizin güzelliklerini göstermek adına yaptıkları gezi kapsamında Gazimağusa kentini ziyaret ettiklerini söyledi. Bu yoğun işleri arasında gösterdikleri misafirperverlikten dolayı Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e teşekkür etti.
 
Ordu İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Nuri Bahtiyar yaptığı konuşmada, Kıbrıs gezisi kapsamında Gazimağusa şehrinde bulunduklarını bu kapsamda tarihi yerlerin gezilmesi adına anlamlı ve güzel bir gezinin olduğunu Gazimağusa şehrinin burum buram tarih koktuğunu, öğrencilerin için önemli olduğunu vurguladı. Geçmişte Gazimağusa şehrini ziyaret ettiğini şehrin çok geliştiğini ve güzelleştiğini fark ettiğini bundan dolayı ciddi çalışmalar içerisinde olan Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e teşekkür etti.
Ordu IMKB Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden Nazlıcan Arslan’ yaptığı konuşmada, kültürel alanda farklılıklar olmasına rağmen yaptıkları ziyarette bu farklılığın hiç hissetmediklerini gördükleri sıcaklıktan dolayı herkese teşekkür etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ