ARTER: “ÇOCUKLARIN YÜZLERİ HEP GÜLSÜN DİYE ÇALIŞIYORUZ.”

ARTER: “ÇOCUKLARIN YÜZLERİ HEP GÜLSÜN DİYE ÇALIŞIYORUZ.”
Gazimağusa Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gerçekleştirdiği 2 farklı organizasyon ile Gazimağusa’da çifte kutlama yaparak çocuklara bayramlarını dolu dolu yaşattı. Gazimağusa Belediyesi ile Yunus Emre Enstitüsü'nün 22 Nisan Cumartesi günü Mağusa Gelişim Akademisi’nde düzenlediği 23 Nisan Şöleni’nde çocuklara tüm gün eğlenceli etkinlikler sunuldu. Bugün ise (23 Nisan) Namık Kemal Meydanı’ndaki 23 Nisan Kutlamalarında Gazimağusa Belediyesi ile Mağusa Suriçi Derneği’nin ortak organizasyonu ile hem gösteriler yapıldı hem de yiyecek içecek stantları kuruldu.
 
MGA’da çocuklara 22 eğlenceli ve renkli etkinlik sunuldu
 
Gazimağusa’da yapılan ilk 23 Nisan kutlaması olan MGA’daki şölene yoğun ilgi gösteren çocuklar heyecan ile izlediği birçok aktivitede, sahneye çıkıp şarkılara eşlik ettiler ve keyifli oyunlar oynayarak kaliteli zaman geçirdiler.
Karagöz ve Hacivat tartışmalarına çocukların da eşlik etmeleri, Nasrettin Hoca ve  Palyaço çocukların arasında gezerek şakalar yapması, masal çadırında sevdikleri bir çok masalı dinlemeleri çocukları mutlu etti. Meraklı çocukların illüzyon gösterisine yoğun ilgi gösterirken, illüzyonun püf noktalarını öğrendiler. Ebru ve seramik atölyesinde çocukların eğlenerek katılımları ve Keloğlan ile geçmişe yolculuk yapmaları çocukların eğlencelerini üst boyuta çıkardı. Çocuk şenliğine gelen tüm çocukların katılımı ile çekiliş yapılarak sürpriz hediyeler dağıtıldı. Ücretsiz ikramlar yapıldığı çocuk şenliğinde tüm çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının tadını çıkartarak eğlendiler.
 
Çocuk Şenliğinde açılış konuşmasını yapan İsmail Arter, Gazimağusa Belediyesi olarak insanların mutlu olması ve çocukların yüzlerinin gülmesi görevlerimizin en başında geldiğinin altını çizdi. Yunus Emre Enstitüsü'nün ortaklaşa düzenlediğimiz çocuk şenliğine Ailelerin ve çocukların katılımlarının mutlu ettiğini söyledi. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sağlıklı ve mutlu geçmesinin temennisinde bulundu. Düzenlenen çocuk şenliğinde emeği geçen herkese, Yunus Emre Enstitüsü yönetimine ve Vakıflar idaresine teşekkür etti.
Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Hüseyin Şahin’in yaptığı konuşmada 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı sebebi ile Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile yaptıkları istişare sonucunun bir ürünü olan çocuk şenliğini yapmaktan mutluluk duydukları vurgusunu yaptı. Yarınlarımızın geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın için düzenlenen çocuk şenliğinde emeği geçen herkese ve Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e Teşekkür etti.
 
Namık Kemal Meydanı’na bugün yapılan organizasyonda ise, okullar renkli gösteriler sundular. Şehit Hüseyin Akil Gazi, Alasya, Karakol, Şehit Mustafa Kurtuluş, Şehit Osman Ahmet, Polatpaşa, Şehit Zeki Salih İlkokulu ile Final Koleji ve Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu öğrencileri, modern dans gösterisi, folklor gösterileri, ritmik hareketler, latin dans gösterisi, vurmalı çalgılar gibi renkli gösterilerini sundular.
Etkinlikte Mağusa Suriçi Derneği yiyecek, içecek stantları kurup çeşitli satışlar yaptılar.

FOTOĞRAF GALERİSİ