ORTOPEDİK ÖZÜRLÜLER DERNEĞİ’NİN “KARATAHTA” OYUNU GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE GAZİMAĞUSA’DA SAHNELENECEK

ORTOPEDİK ÖZÜRLÜLER DERNEĞİ’NİN “KARATAHTA” OYUNU GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE  GAZİMAĞUSA’DA SAHNELENECEK
Gazimağusa Belediyesi, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği üyelerinin Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Yetişkinler Atölyesi oyuncularıyla birlikte sahneye koyduğu Karatahta Oyunu’nu 16 Mayıs’ta Gazimağusa’da konuk ediyor. Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit, oyunla ilgili görüşmek üzere bugün Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti. Gazimağusa Belediyesi kent genelinde engellilerin hayatını kolaylaştıracak düzenlemelerle birlikte yaptığı çalışmaların yanı sıra bu tarz etkinliklerle de farkındalık yaratılmasını amaçlıyor.
Cem Aykut’un yönettiği, Orkun Bozkurt, Aysan Özcezarlı ve Cem Aykut’un yazdığı kara mizah türündeki oyun Gazimağusa Belediyesi’nin ev sahipliğinde Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ve Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin işbirliğinde 16 Mayıs’ta saat 20:00’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı'nda sahnelenecek. 10- 16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle 16 Mayıs’ta sahnelenecek oyun, ücretsiz olarak izlenebilecek. Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit ziyarette Belediye Başkanı İsmail Arter’e derneğin yaka rozetini takdim etti.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, sürekli istişare içinde birlikte hareket ettikleri Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit’in yaptığı çalışmaları takip ettiklerini ve gereken noktalarda destek verdiklerini ifade ederek, Günay Kibrit’in gönüllü olarak engelliler için yaptığı çalışmaların takdire şayan olduğunu ifade ederek çalışmalarından dolayı Günay Kibrit’i kutladı. 2 yıl önce Gazimağusa’da sahnelenen tekerlek izleri oyununun devamı niteliğindeki oyunun konuya dikkat çekilmesi için önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Arter,  Karatahta Oyunu ile yine yaşamın önündeki engellerin kaldırılması özlemini dile getireceğini söyledi.
 
Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit ise konuşmasında, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Yetişkinler Atölyesi oyuncuları ile dernek üyesi oyuncuların 40 kişilik ekiple birlikte sahneleyeceği oyununun 23 Şubat’ta prömiyerini yaptıklarını ve devam ettikleri temsillerinde kapalı gişe oynadıklarını, oyunun  ilk kez Lefkoşa dışında sahneleneceğini söyledi.  Orkun Bozkurt, Aysan Özcezarlı ve Cem Aykut’un yazdığı oyunun Cem Aykut tarafından yönetildiğini, bu gibi tiyatro oyunlarının engellileri sanat ve toplumla kucaklaştırma adına yaptıklarını söyledi. Gazimağusa’ya her gelişinde engelliler için ilerlemenin ve gelişmenin olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu da ifade eden Kibrit, İsmet İnönü Bulvarı’nda da gelişim kaydedildiğini, bu adımları atan Belediye Başkanı İsmail Arter’e teşekkür etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ