1.ULUSLARARASI KADIN RESSAMLARI BULUŞMASI YAPILDI

1.ULUSLARARASI KADIN RESSAMLARI BULUŞMASI YAPILDI
Birinci Uluslararası Kadın Ressamları Buluşması Crystal Rock Hotel’de 3-9 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi. Crystal Rock Hotel sponsorluğunda, Gazimağusa Belediyesi’nin katkılarıyla ve Dr. Arif Albayrak’ın öncülüğünde gerçekleştirilen Kadın Ressamları Buluşmasına KKTC, Arnavutluk, Senegal, Suudi Arabistan, İsveç ve Ukrayna’dan kadın ressamlar katıldı. Birinci Uluslararası Kadın Ressamları Buluşması sona ermesinin ardından ressamlar tarafından yapılan 25 eser Crystal Rock Hotel’de açılan sergide sergilendi. Eserler Crystal Rock Hotel’e bırakılarak bundan böyle sürekli bir izlenime açık olacak. Sergi açılışında konuşan KKTC Kadın ressamlarından İpek Denizli Karagöz, sanatın gücünün hiçbir koşulda yadsınamayacağını belirterek, gerçekleştirilen sanat buluşması damlasının pek çok  halkaya ulaşmasını diledi ve Crystal Rock Hotel sahibi Ersin Yeldener’e teşekkürlerini sundu.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, sanata ve sanatçıya değer vererek, şehrin sahip olduğu potansiyeli bu topluma ve uluslararası camiaya taşımak adına yaptıkları çalışmalar için projeye destek verenlere teşekkür etti.
Arter, belediyelerin görevinin sanatın ve sanatçının önünü açmak olduğuna vurgu yaparak, kendisinin bu bilinçle hareket ettiğini söyledi ve sanata dair kendilerine sunulan tüm projeleri desteklediklerini ifade etti.
 
‘Uluslararası sanatçılarla bir araya gelmek, ülkeyi tanıtmak, insan ilişkilerini diline, dinine, ırkına bakmadan geliştirmek görevimizdir’ diyen Arter, kendilerinin bu bilinçle hareket ettiklerini yineledi.
Uluslararası Kadın Ressamlar adına duygularını belirten İsveçli sanatçı Gordana Vinci de ülkede bulunmaktan ve Kıbrıs Türk halkından gördükleri sıcak ilgi ve misafirperverlikten çok memnun kaldıklarını belirterek, herkese teşekkürlerini sundu.
Crystal Rock Hotel Sahibi Ersin Yeldener de kısaca duygularını aktararak uluslararası kadın ressamları hotel de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, böylesi bir etkinlikte yeniden kendilerini ağırlamayı arzu ettiğini söyledi.
Uluslararası Kadın Ressamaları Buluşması Organizatörü Dr. Arif Albayrak da konuşmasında, böylesi bir projeyi hayal etmek ve gerçekleştirmenin çok güzel olduğuna vurgu yaparak, katkı koyanlara teşekkürlerini sundu.
Bir iş adamının Sanata katkıının altı çizilecek bir konu olduğunu ifade eden Albayrak, bunun başka işletmelere de örnek olmasını diledi.
Arif Albayrak etkinlikle ambargo ve izolasyonlar altında bir ülke olup ama sanatın sınır tanımaz noktasının görüldüğünü belirterek, bu tür projelerin sürekliliğini temenni etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ