GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ, “ 15 NİSAN DÜNYA SANAT GÜNÜ’NDE SANATI SOKAĞA TAŞIYACAK“

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ, “ 15 NİSAN DÜNYA SANAT GÜNÜ’NDE SANATI SOKAĞA TAŞIYACAK“
Gazimağusa Belediyesi, Mağusa Gelişim Akademisi ile birlikte 15 Nisan Dünya Sanat Günü kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.
 
“ Sokakta sanat var, sanata dokunuyorum…“
 
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ve sanatçılardan Erkan Dağlı, Şirin Zaferyıldızı’nın katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısıyla basın mensupları etkinlik hakkında bilgilendirildi.
 
Belediye olarak her zaman ilklere imza atmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Gazimağusa’nın çok büyük bir kültürel ve tarihi potansiyele sahip olduğunu ifade etti. Arter, “Ulusal ve uluslararası sanat çevrelerinin gerçekleştirdiğimiz etkinliklere ve kentimize duyduğu ilgi sevindirici. Toplumun gelişmesinde önemli bir yeri olan sanatın daha da yaygınlaşması için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
“ Sokakta sanat var, sanata dokunuyoruz.” sloganıyla gerçekleştirilecek etkinliklere tam destek verdiklerini vurgu yapan Arter, tüm sanat atölyelerini ve halkı 15 Nisan’da Suriçi’ne beklediklerini bildirdi.
 
Gazimağusa`da ilk kez gerçekleştirilecek.
 
Etkinlik programı hakkında açıklama yapan Erkan Dağlı, Namık Kemal Meydanı ve yan yollarda  doğal ve akustik ortamlarda sanatçıların bir araya geleceğini; müzisyenlerin şarkı söyleyeceğini, ressamların resim yapacağını, ayrıca dans gösterilerinin yer alacağını, karikatürist ve şairlerin de atölyelerini gerçekleştireceklerini ifade etti.
 
Dünya Sanat Günü etkinliklerinin Gazimağusa’da ilk kez gerçekleştirileceğinin altını çizen Şirin Zaferyıldızı da sanatın barış ve hoşgörüyü artıran önemli bir etken olduğuna ve Leonardo Da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan’ın Dünya Sanat Günü olarak kutlandığına dikkat çekti.

FOTOĞRAF GALERİSİ