GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ, KARAKOL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ İLE ŞENLENDİ

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ, KARAKOL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ İLE ŞENLENDİ
Karakol İlkokulu’ndan 64 öğrenci öğretmenlerinin eşliğinde Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti.
 
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile sohbet eden 2. Sınıf öğrencileri Başkan Arter’in sorduğu sorulara cevap verdiler. Öğrencilerin de sorular sorduğu Belediye Başkanı İsmail Arter’den belediyeciliğin ne olduğu, çevre bilinci, sokak hayvanlarının korunması konularını öğrenen öğrenciler aynı zamanda eğlenceli zaman geçirdiler.
 
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, öğrenciler ile yaptığı sohbette çevre temizliği, kitap okuma, su kullanımı ve tasarrufu ile konularının öneminden bahsetti. Arter, geçmişte büyük sorun olan sokak hayvanlarının aç ve sağlıksız koşullarda yaşamamaları için elimizden geldiği kadarı ile barınakta yaklaşık 500 hayvana mama, ilaç, ameliyat ve bakımlarının kontrollü şekilde temiz ortamlarda yapıldığının anlattı. Köpek sahiplenmek isteyen çocukların anne ve babalarından ilk önce izin alarak barınaktan köpek sahiplenebileceğini, yer sıkıntısı olan aileler varsa barınakta yer verilerek köpeklere bakabilecekleri müjdesini de verdi.
 
Karakol İlkokulu 2.Sınıf öğretmenlerinden Şebnem Bahali yaptığı konuşmada; Geçmişte öğrencilerimizin okula gidiş ve gelişlerde sokak köpekleri yüzünden sıkıntı çektiklerini ama şu an bu sıkıntının belediye tarafından çözüldüğünü ve Gazimağusa Belediyesi hayvan barınağını ziyaret ettiğini çok memnun kaldığını, sokak hayvanlarına temiz ve sıcak ortam sağladığı için Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e teşekkür etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ