GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI YENİ YIL YEMEĞİNDE EĞLENDİ

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI YENİ YIL YEMEĞİNDE EĞLENDİ

Gazimağusa Belediyesi çalışanları yeni yıl yemeğinde bir araya geldi. Gazimağusa Belediyesi’nde örgütlü Mağusa Türk Genel İş Sendikası’nın bugün DAÜ Beach Clup’ta düzenlediği yemekte çalışanlar Kadir Carlos’un Grubu ve Selen Selenada’nın şarkılarıyla eğlenceli saatler geçirdi. Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ve Mağusa Türk Genel İş Sendikası Başkanı İbrahim Arıkel’in çalışanların yeni yılını kutladığı birer konuşma yaptığı yemeğe, bazı Meclis Üyeleri de katıldı.

Arter: “Bizler Gazimağusa halkına hizmet eden bir aileyiz”

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yemekte yaptığı konuşmada, 2015 yılını sevinçleriyle hüzünleriyle geride bırakmak üzere olduğumuzu, belediye personelinin bir araya gelmesinin anlamlı ve önemli olduğunu ifade ederek, sendika başkanına çalışanların yılda bir kez değil en az 2 kez bira araya gelmesi gerektiğini söylediğini aktardı.

“Bizler Gazimağusa halkına hizmet eden bir aileyiz” diyen Arter, göreve geldiği günden beridir sendika ile uyumlu bir çalışma anlayışına sahip olduğunu, belediye meclisinde de aynı anlayışı benimsediklerini ifade ederek, çalışanın verdiği emeğin ne demek olduğunu çok iyi bildiğini belirtti. Gazimağusa halkına verdikleri hizmetlerden dolayı belediye personeline teşekkür eden Belediye Başkanı İsmail Arter, her çalışanın iyi niyetle çalıştığından kuşku duymadığını belirttikten sonra yeni yılın herkese sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini ve sıkıntının olmadığı refah yılı olmasını diledi.

Mağusa Türk Genel İş Sendikası Başkanı İbrahim Arıkel de konuşmasında, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri yılbaşı yemeğinde buluştuklarını, göreve geldikten sonraki 6 aylık sürede Toplu İş Sözleşmesi’ni imzaladıklarını, konuya gösterdikleri duyarlılık nedeniyle Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ve Meclis üyelerine teşekkür ederek, çalışanların da katkılarıyla çok iyi bir Toplu İş Sözleşmesi imzaladıklarını belirtti. Çalışanların sendikaya destek olmasının önemli olduğunu, hakların geliştirilmesi için belediyenin daha güçlü hale getirilmesi gerektiğini, bunun da el birliği ile çalışmakla mümkün olduğunu ifade eden Arıkel, Gazimağusa Belediyesi’nin bir aile gibi olduğunu, birlik beraberlik içinde hareket edildiği takdirde başarılamayacak birşeyin olmadığını belirtti.

FOTOĞRAF GALERİSİ