GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ SURİÇİNDE SU BASKINI YAŞANAN SOKAĞA KESİN ÇÖZÜM GETİRDİ

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ SURİÇİNDE SU BASKINI YAŞANAN SOKAĞA KESİN ÇÖZÜM GETİRDİ

Gazimağusa Belediyesi, şehrin drenaj sisteminin gerektiği gibi çalışması için sürdürdüğü çalışmalarında sur içinde sürekli sıkıntı yaşanan noktaya kritik bir müdahale yaparak soruna kesin çözüm getirdi.

Yağmur Suyu Drenaj Projesi kapsamında farklı noktalarında çeşitli altyapı çalışmaları yapmaya devam eden Belediyenin Bayındırlık Şubesi, uzun bir süreden beridir şikayetlere neden olan Kışla Sokak sakinlerini su baskınından kurtaran bir çalışma yaptı. Gazimağusa Belediyesi, önceden belirlenen programı takip ederek aşırı yağışlardan olumsuz etkilenen bölgelere kalıcı çözüm getirme hedefiyle hareket ediyor.

Her aşırı yağışın olduğu zamanlarda evlerini su basan sokak sakinleri belediyenin yaptığı çalışmadan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, geçmişte su altyapı projesinin yapılmasından sonra başlayan su baskını sorununun çözdüğü için Gazimağusa Belediyesi’ne teşekkür etti.  

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, aşırı yağışların sıkıntı yarattığı noktaları tespit ederek devam ettikleri çalışmalarında hem mevcut drenajları verimli hale getirdiklerini hem de yeni drenaj hattı yaptıklarını ifade ederek, söz konusu bölgede yaptıkları çalışmayla geçmişte yanlış yapılan bir işi düzelttiklerini söyledi.

Arter, drenaj çalışmalarıyla kangrenleşen noktalara kritik müdahaleler yaparak su baskın ve birikme sıkıntılarının çözümünü sağlamaya devam edeceklerini, benzer noktalardaki çalışmalarla da sıkıntıları minimum düzeye indireceklerini belirtti.

FOTOĞRAF GALERİSİ