ARTER “DAHA İYİ YARINLAR İÇİN KADINLARIN TOPLUMUMUZDAKİ ÖNEMİNİN HER DAİM HATIRLANMASINI DİLERİM”

ARTER “DAHA İYİ YARINLAR İÇİN KADINLARIN TOPLUMUMUZDAKİ ÖNEMİNİN HER DAİM HATIRLANMASINI DİLERİM”

Toplumların temel taşı aile, ailenin temel taşı ise kadınlarımızdır. Unutulmamalıdır ki; Her zaman varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların teminatıdır. Ayrıca Kadınlarımız her daim zarafetleri, fedakârlıkları, yüksek duygusal zekâları, nezaketleri ve letafetiyle toplumumuzun denge unsuru olmuşlardır.

Kadınların karar alma mekanizmalarındaki temsil oranı, toplumsal üretime katkısı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hedeflendiği oranda değildir. Hepimizin bildiği ve hemfikir olduğu nokta, kadın girişimcilerin toplumsal ve bölgesel büyüme ve kalkınmada önemli bir yere sahip olduklarıdır. Kadınların ekonomik haklarında ve ekonomiye katılımlarında iyileştirmeler yapmak, gerek kadınların gerekse toplumdaki herkesin hayatı üzerine doğrudan etki edecektir.

Toplumsal cinsiyet eşitliği politikaları ve pozitif ayrımcılık uygulamaları, kadınların toplum içindeki yerinin iyileştirilmesi ve eşitsizlikle mücadele edilmesi bakımından son derece önemli adımlardır.

Tüm bu nedenler düşünüldüğünde, toplumun bu konuda farkındalığının artırılmasını ve eğitim almasını sağlamak, bilinçlendirilmelerine yardımcı olmak hepimizin gelecek nesillere borcudur. Çünkü bilgi ve donanım, bizlerin güçlü olmasını sağlayacağı gibi, daha bilinçli ve farkındalığı yüksek bireyler yetiştirmemize de yardımcı olacaktır. Bu bağlamda tüm kadınların Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutlar, daha iyi yarınlar için kadınların toplumumuzdaki öneminin her daim hatırlanmasını dilerim.

İsmail Arter,
Belediye Başkanı

FOTOĞRAF GALERİSİ