GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ "SİZİN İÇİN ÜRETTİK, SİZİNLE PAYLAŞIYORUZ" SLOGANI İLE ÇIKTIĞI PROJEDE RENGARENK BİR MAĞUSA HAYAL EDEREK ÇİÇEK DAĞITIMINA BAŞLADI

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ "SİZİN İÇİN ÜRETTİK, SİZİNLE PAYLAŞIYORUZ" SLOGANI İLE ÇIKTIĞI PROJEDE RENGARENK BİR MAĞUSA HAYAL EDEREK ÇİÇEK DAĞITIMINA BAŞLADI

Gazimağusa Belediyesi, bugünden itibaren halka ücretsiz olarak çiçek dağıtmaya başladı. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen çiçek dağıtım etkinliğinde faturalarını ve makbuzlarını ibraz eden Gazimağusalılar evlerini ya da iş yerlerini süsleyecek çiçekleri Gazimağusa Belediye binasından almaya başladı.

Gazimağusa Belediyesi’nin Park ve Bahçeler Birimi’ne ait seralarda yetiştirdiği 30 bin adet Şebboy, Hercai, Menekşe, Dildamak, Papatya ve Desen türü çiçek fideleri, daha önce olduğu gibi, belediyeyi ziyaret ederek faturalarını ödeyen abonelere, evlerine ya da bahçelerine ekmeleri için ücretsiz olarak veriliyor. Gazimağusa Belediyesi’nin çiçek fidesi dağıtımı mesai saatleri içerisinde belediye binasından yapılıyor.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter açıklamasında, “sizin için ürettik, sizinle paylaşıyoruz” sloganıyla yaptıkları çalışma sonrasında çiçek dağıtımına başladıklarını ve rengarenk bir Mağusa yaratmayı hedeflediklerini belirtti. Belediye Başkanı İsmail Arter, çiçek dağıtımıyla, kentte rutin olarak sürdürülen yeşillendirme ve çiçeklendirme çalışmalarına ek olarak, baharın yaklaştığı günlerde kentin caddeleri, sokakları ve çemberlerine ekilen çiçeklere vatandaşların işyerleri ve evlerine ekeceği çiçeklerin de eşlik edeceğini ve rengarenk bir görüntünün ortaya çıkacağını söyledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ