24. GAZİMAĞUSA ÇOCUK FESTİVALİ BAŞLADI

24. GAZİMAĞUSA ÇOCUK FESTİVALİ BAŞLADI

Gazimağusa Belediyesi ile Mağusa Kültür Derneği (MKD) ortaklığında düzenlenen 24. Gazimağusa Çocuk Festivali başladı.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile Mağusa Kültür Derneği Başkanı Dudu Cumaoğulları Festivalin başlaması nedeniyle Gazimağusa Belediyesi’nde basın toplantısı düzenledi. Bu yıl da yurdun dört bir yanından binlerce çocuğu buluşturacak 24. Gazimağusa Çocuk Festivali, ilk etkinlik olan İlkokullar Arası Kültürel Bilgi Yarışması ile bugün başladı.

Gazimağusa Belediyesi’nde yer alan basın toplantısında konuşan Belediye Başkanı İsmail Arter,  Gazimağusa Belediyesi ile Mağusa Kültür Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği festivalde çocuklar için çeşitli etkinlikler olacağını, gençlerin özgüvenlerini kazandırmak ve iyi yetişmiş bireyler için bu yönde çalıştıklarını belirtti. “Bugünün çocuklarının yarının gençleri ve daha sonra da yetişkinleri olarak” düşündüklerini ve toplumsal anlamda  önemli bir çalışma yaptıklarını, organizasyonun yapılmasında gönüllü olarak çalışan Mağusa Kültür Derneği yöneticilerine teşekkür etti. Mağusa’nın dışına da yayılan etkinliklerde çok sayıda çocuğa ulaşan festivalin keyifle eğlenceyle geçmesi dileğinde bulunarak, emeği geçenlere teşekkür etti.

Mağusa Kültür Derneği Başkanı Dudu Cumaoğulları, festivalin ilk etkinliği ile başlayacağını, 23 Mart-1 Haziran tarihlerinde yapılacak etkinliklere katılımın yine yüksek olacağını, festivalin Karpaz ve İskele’yi de kapsayacağını söyledi. Cumaoğulları 24. Gazimağusa Çocuk Festivali’nin programını paylaştı: “23 Mart’ta 3. İlkokullar Arası Bilgi Yarışması, 26 Mart Cumartesi 19. Resim Çizme Yarışması, 28 Mart’ta Mektup Yazma Yarışması, 25 Nisan’da Renkli Kadınlar Sergisi ve Yüksel çağlar Şiir Kitabı Tanıtımı, 30 Nisan’da 4. Tarih Avcıları Yarışması, 16 Mayıs’ta Resim Mektup Ödül Töreni ve Sergisi, 23 Mayıs’ta 11. Uçurtma Şöleni, 27 mayıs’ta MKD Yetişkinler Kulübü “Kultürümüzü yaşatalım” Sergisi, 28 Mayıs’ta 16. Dans Buluşması, 1 Haziran’da ise Gazimağusa Çocuk Festivali Yürüyüş ve Gösteriler ile sürpriz etkinlikler”

FOTOĞRAF GALERİSİ