GÜZELYURT HATTINDAKİ ÇALIŞMA NEDENİYLE GAZİMAĞUSA’DAKİ SU DAĞITIMI DÖNÜŞÜMLÜ YAPILIYOR

GÜZELYURT HATTINDAKİ ÇALIŞMA NEDENİYLE GAZİMAĞUSA’DAKİ SU DAĞITIMI DÖNÜŞÜMLÜ YAPILIYOR

Güzelyurt’tan Gazimağusa’ya gelen hatta patlak tamiratı yapılması nedeniyle Gazimağusa’ya su verilemiyor.  Güzelyurt’tan gelen suyun tamamen kesilmesi nedeniyle Belediyeye ait Deniz Suyu Arıtma Tesisi’nden sağlanan suyla bölgelere dönüşümlü su veriliyor. KKTC Su İşleri Dairesi’nin kontrolündeki ana hattın Güzelyurt Lefkoşa arasındaki 100 metrelik kısmında patlak tamiri çalışmalarının 2 gün sürebileceği belirtildi. Patlak tamiratlarının yanı sıra, Lefkoşa Gazimağusa arasındaki hattın 300 metrelik kısmının kötü durumda olduğu için değiştirilmesi konusunda, Su İşleri Dairesi’nin bakanlık nezdinde girişim başlattığı da açıklandı.

Gazimağusa Belediyesi Su İşleri Şubesi Amirliği’nden verilen bilgiye göre, Güzelyurt’taki çalışmaların 2 gün daha devam edeceği bilgisinin devlet su işleri tarafından belediyeye bildirildiği, suyun tasarruflu kullanılması gerektiği kaydedildi.

Yeni duruma göre dağıtım programı şöyle olacak: Maraş Mahalleleri, Suriçi, Çanakkale, Dumlupınar ve Baykal mahallelerine verilmeye devam edilen suyun, bu bölgeler tamamlandıktan sonra Tuzla, Büyük sanayi, hastane bölgesi ile Karakol, Yenişehir ve Glapsides bölgelerine verileceği bildirildi.

FOTOĞRAF GALERİSİ