5. DOĞU AKDENİZ DOĞA KOLEJİ BİLİM ŞENLİĞİ YAPILDI

5. DOĞU AKDENİZ DOĞA KOLEJİ BİLİM ŞENLİĞİ YAPILDI

Arter, Kültür-sanat ve müziğin de hayatımızda olması gerektiğine dikkat çekti.

5. Doğu Akdeniz Doğa Koleji Bilim Şenliği'nin açılışı Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter tarafından gerçekleştirildi.

Doğu Akdeniz Doğa Koleji ve Karakol İlkokulu öğrencilerinin katıldığı bilim şenliğinde yaptıkları deneyleri ve maketleri gerçek hayattan örnekler vererek anlatan öğrenciler,  kendi icatlarını da gösterme fırsatı buldular.

Açılışta bir konuşma yapan Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu başarılarını takip ettiğini, önceki gün Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu’nun bilgi yarışmasında birinci olmasını takdirle izlediğini ifade ederek, “demek ki herşey çalışmakla oluyormuş, bir toplumun, milletin gelişmesi için sürekli çalışması lazımdır “dedi.

Belediye Başkanı Arter, içinde bulunduğumuz çağda, bilgiye ulaşımın zor olmadığını, öğrencilere sürekli okumaları, kendilerini geliştirmeleri ve aynı zamanda spor da yapmalarını öğütledi. Arter, Kültür-sanat ve müziğin de hayatımızda olması gerektiğine dikkat çekerek, hayatın süratli ve rekabet içinde aktığını, artık diploma almanın yeterli olmadığını ifade etti. Başkan Arter, öğretmenlerin başarılı bir vizyon ortaya koyarak bilim şenliğini gerçekleştirdiği için kutlayarak, öğrencilere de başarılarla dolu bir gelecek diledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ