24. Gazimağusa Çocuk Festivali’nde 19. Resim Çizme Yarışması Yapıldı

24. Gazimağusa Çocuk Festivali’nde 19. Resim Çizme Yarışması Yapıldı

ARTER: “1000’İN ÜZERİNDE KATILIMIN OLDUĞU ŞÖLEN HAVASINDAKİ YARIŞMADA BULUNMAKTAN DOLAYI SON DERECE MUTLUYUM”

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 24.’sü düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali’nde 19. Resim Çizme Yarışması yapıldı. Bu yıl 23 Mart- 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek 24. Gazimağusa Çocuk Festivali, bu yıl da binlerce çocuğu birbirinden renkli etkinliklerde buluşturacak.

Çanakkale Ortaokulu ve Şht. Hüseyin Akil İlkokulu’nda gerçekleştirilen 19. Resim Çizme Yarışması’na katılan 1000’i aşkın çocuk hünerlerini resim kâğıdına döktü. Yarışmada 1 ve 2. Sınıflar “Renkler ve çiçekler”, “Doğadaki Yaşam” ve “Hoşgeldin Bahar” konularını; 3,4 ve 5. sınıf öğrencileri ise “Su ve Yaşam”, “Mağusa’nın tarihi zenginlikleri” veya “Sizin gözünüzle Trafik” konularını işlediler. Gazimağusa Çocuk Festivali’nin çocukların yeteneklerini ön plana çıkaran renkli etkinliklerinden biri olan  Resim Çizme Yarışması’nın dereceye girenleri Türksal İnce Başkanlığında, Taylan Oğuzkan, Cemal Tunceri, Zühre Özkaraman, Ünal Karahasan ve Ali Genç’den oluşan juri tarafından belirlenecek. Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, okul yöneticilerine katkılarından dolayı hediye verdi.

Etkinlikte bir konuşma yapan Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Gazimağusa Belediyesi olarak Mağusa Kültür Derneği ile Gazimağusa çocuk Festivalin 24.’sünü düzenlemekten heyecan duyduklarını ifade ederek,  1000’in üzerine katılımın olduğu şölen havasındaki yarışmada bulunmaktan dolayı mutluluğunu ifade etti.

Belediye Başkanı İsmail Arter, çocuklarımızın duygularını ve yeteneklerini gösterebilmesi açısından etkinliklerin çok önemli olduğunu, yarışmaya gösterilen büyük ilginin kendisini hem mutlu ettiğini hem de daha fazla çalışma yönünde motive ettiğini, katılımın ve coşkunun artmasının başarılı bir organizasyon hazırladıklarını gösterdiğini ifade etti. Çocukların yeteneklerinin ortaya çıkarılması adına altyapı olarak ne gerekirse yapmaya devam edeceklerini bir kez daha vurgulayan Arter, büyük katılımdan dolayı velilere, öğrencilere ve organizasyonun yapılmasında gönüllü çalışan Mağusa Kültür Derneği’nin eğitmenlerine, jüri üyelerine, okullarını resim yarışması için açan okul idarecilerine ve  katkısı olan öğretmenlere teşekkür etti.

Mağusa Kültür Derneği Başkanı Dudu Cumaoğulları da konuşmasında,  Mağusa Kültür Derneği olarak yıllardır tamamen gönüllü olarak, çocukların sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak için çalıştıklarını ifade ederek, çocukların yaptığı etkinliklerde gelişmelerini sağlamanın önemli olduğunu, yarışmaya yüksek katılım gösteren velilere, öğrencilere ve gönüllü olarak görev yapan öğretmenlere teşekkür etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ