BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER TELSİM İLE TURKCELL ŞİRKETLERİNİ FİBER OPTİK ALTYAPININ KURULMASI İÇİN BİR ARAYA GETİRDİ

BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER TELSİM İLE TURKCELL ŞİRKETLERİNİ FİBER OPTİK ALTYAPININ KURULMASI İÇİN BİR ARAYA GETİRDİ

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Turkcell ile Telsim Genel Müdürlerini kabul ederek, iletişimde dijital hizmetlerin geliştirilmesi için yapılacak fiber optik altyapıyla ilgili bir görüşme yaptı. Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı ve Telsim Genel Müdürü Hakan Gülümser’in başkanlığında teknik yetkililerin de olduğu heyetlerle görüşen  Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Gazimağusa’nın fiber optik altyapıya kavuşması için yapılacak projeye destek verecek. Lefkoşa ile Gazimağusa arasında daha önce kurulan fiber altyapının Gazimağusa ile bağlantısının yapılması için Telsim ile Turkcell işbirliği yapıyor.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, kendileri için çok önemli olan 2 GSM şirketinin belediyeyi birlikte ziyaret etmesinden son derece mutlu olduğunu ifade ederek,  yerel idare olarak ayrı ayrı görüşmeler yaptıklarını ancak şehrin ileriye dönük modern iletişiminin sağlanması için 2 şirketle aynı anda görüşmesinin halka verilecek hizmetin geliştirilmesi için önemli olduğunu belirtti. Belediye Başkanı İsmail Arter, rekabetin ötesinde şirketlerin işbirliği yapmasının halkın yararına olacağını, gerekli altyapının kurulması için belediyenin üzerine düşen ne varsa yapacağını söyledi.

Telsim Genel Müdürü Hakan Gülümser konuşmasında, telsim olarak dijital dönüşüme liderlik eden vizyonlarını paylaşacaklarını, KKTC’nin dijital dönüşüm hizmetleri için yatırım yapmak istediklerini ifade ederek, rakipleri olan Turkcell ile yapacakları ortak projeyle hizmetlerin hızlanacağını söyledi.

Dünyada internet hızının 4.5 G’den 6 G’ye yükseldiğine dikkat çeken Gülümser, hem Turkcell hem Telsim olarak bu değişime ayak uydurmak istediklerini, projelerini destekleyen Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e teşekkür etti.

Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e böylesi bir platform oluşturarak her iki şirketi bir araya getirdiği için teşekkür ederek sözlerine başlayarak, her iki kurumun da yarış ve rekabet halinde olduğunu ancak rekabeti bir kenara koyarak hizmet altyapısını geliştirmek için istediklerini söyledi. Ülkenin acil ihtiyacı olan fiber altyapı ve ona bağlı  hizmetlerin verilebilmesi için yapılacak projeye Mağusa’nın güzel bir örnek olacağını ifade eden Yazıcı, fiber altyapı ile donatılmış dünya standartlarında bir yapı için rakipleri Telsim’e işbirliği için teşekkür etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ