GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NDEN KAÇAK ET OPERASYONU

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NDEN KAÇAK ET OPERASYONU

Gazimağusa Belediyesi ile Gazimağusa polisi Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir kasaba yaptıkları operasyonda 200’ün üzerinde küçük baş hayvan kellesi ve bir miktar et ele geçirdi.  Aldıkları bir ihbar üzerine kaçak hayvan kesiminin yapıldığı yere şok baskın düzenleyen belediyenin zabıta, sağlık ekipleri ile polis ekipleri hijyen koşullarından uzak olan işletmede çok sayıda kaçak olduğu tahmin edilen kuzu kellesi ele geçirerek işyerinin faaliyetini durdurarak, soruşturma başlattı. Ekiplerin yaptıkları incelemelerde kulak numaralı ve numarasız birçok kuzu, keçi ve koyun kellesi bulunduğu belirtildi.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter açıklamasında, et satışı yapan işyerlerinin vatandaşın sağlıklı et tüketmesi için gerektiği gibi faaliyet  sürdürmesi gerektiğini belirterek,  insan sağlığına tehdit oluşturabilecek kaçak et kesimi başta olmak üzere her duruma anında müdahale etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Belediye Başkanı İsmail Arter, söz konusu işyerinin sağlıksız koşullarda ve yasalarca belirtilmiş belediye mezbahası dışında bir yerde kesim yaptığının tespit edildiğini ve işyerinin mühürlendiğini belirtti.

FOTOĞRAF GALERİSİ