GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ MAKAMI ANLAMLI GÜNDE ÇOCUKLARA EMANET EDİLDİ

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ MAKAMI ANLAMLI GÜNDE ÇOCUKLARA EMANET EDİLDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Şht. Polatpaşa ve Şht Zeki Salih ilkokulu öğrencileri Gazimağusa Belediyesi’ni ziyaret etti.

Polatpaşa İlkokulu Müdürü Mehmet Erbil Taşer ile birlikte Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret eden öğrenci grubu başkanlık koltuğuna oturarak Gazimağusa Belediye Başkanı oldu.

Çocuklar için anlamı büyük olan günde Gazimağusa Belediye Başkanı olan öğrenciler, temizlik konusunda özellikle çöplerin geri dönüşümüyle ilgili projeler yapacaklarını anlattı.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, 23 Nisan vesilesiyle çocukların geldiğini ancak diğer zamanlarda da çocuklarla görüşmek istediğini, bugünün çocuklarının yarının gençleri ve yetişkinleri olarak toplumun temel taşları olduğunu, bu nedenle çok okuyan sorgulayan ve iyi yetişen çocuklar için okulların altyapıları için üzerlerine düşeni yaptıklarını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve silah arkadaşlarını ilerleme ve gelişme vizyonunu belirlerken, öğrencilere hem bayram armağan etiğini hem de sorumluluk yüklediğini ifade ederek, kendilerinin de eğitime ve çocuklara yatırım yaparak toplumun geleceğine yatırım yapmak olduğunu ifade ederek, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Polatpaşa İlkokulu Müdürü Mehmet Erbil Taşer de konuşmasında, Ülkeyi büyüklerin emanet aldığını esas mal sahibinin çocuklar olduğunu ifade ederek, “çocuklar hazırlık sürecinden sonra evlatlarınız için siz de Kıbrıs’ı emanet alacaksınız” dedi. Gazimağusa Belediyesi’nin okula depo koyduğunu, kuyu kazdırdığını ifade eden Taşer, Gazimağusa’nın hepimizin evi olduğunu, belediyenin Mağusa’yı tertemiz yaptığını söyledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ