GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İN “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJI:

GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İN “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJI:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 tarihi gençliği ve yenilenmeyi simgelediği için rehber niteliğindedir.

Türk Milleti için kurtuluşun başlangıcı olan tarihin “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanması kararını veren Atatürk, hem gençliğe görev yüklemiş hem de ilerlemeyi işaret etmiştir. Bu günün anlamını iyi anlamamız ve şartlar ne olursa olsun ilerlemek ve gelişmek için yeni fikirler üretmeliyiz. Geleceğimiz, ancak gençlerimizle, genç ve yeni fikirlerle güvencede olabilir. Gençlerin yaptığı çalışmalara destek vermemiz, onları sürekli okumaya teşvik etmemiz ve onlara sunduğumuz sportif ve sosyal imkanları sürekli olarak geliştirmeye çalışmamız gelecekteki başarımızın ancak gençlerle mümkün olacağı içindir. Eğitimde birinci sorumluluk bizde olmamasına rağmen, bu alanda yapılması gerekenlere görev bilinciyle yaklaşıyoruz. Gençlerin en iyi şekilde yetişmesi için okullarımızla sürekli işbirliği içinde çalışıyoruz ve en iyi eğitim ortamı yaratmak için imkanlarımızı sürekli zorluyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını saygıyla anıyor, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

İsmail ARTER,
Belediye Başkanı

FOTOĞRAF GALERİSİ