ÇANAKKALE CUMHURİYET ORTAOKULU GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

ÇANAKKALE CUMHURİYET ORTAOKULU GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Gazimağusa’daki Çanakkale Ortaokulu’nun Türkiye’deki kardeş okulu Çanakkale Cumhuriyet Ortaokulu Gazimağusa Belediyesi’ni ziyaret etti. Çanakkale Ortaokulu’nun davetlisi olarak ülkemize gelen Çanakkale Cumhuriyet Ortaokulu’nun 4 öğretmen ve 10 öğrenciden oluşan heyetini Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e vekalet eden Asbaşkan Cem Dana kabul etti.

Gazimağusa Belediye Asbaşkanı Cem dana, Çanakkale Cumhuriyet Ortaokulu’nu Gazimağusa şehrinde misafir etmenin kendilerini için bir onur olduğunu, Gazimağusa’nın Çanakkale şehitliğini barındırdığını ifade ederek, misafir heyete Gazimağusa ile ilgili bilgi vererek, önemli tarihi eserleri barındıran şehrin mutlaka gezilerek görülmesi gerektiğini söyledi.

Çanakkale Cumhuriyet Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mustafa Civelek, şehitler diyarından 4 öğretmen ve 10 öğrenciyle Gazimağusa’ya geldiklerini, kendisinin Gazimağusa’ya ikinci gelişi olduğunu, çok güzel karşılandıklarını ifade etti. Öğrencilerin birbirini tanıması, kaynaşması, Kıbrıs davasını tanıması, Çanakkale’de ne olduğunu öğrenmesini istediklerini ifade ederek, Kurtuluş Savaşı’nın ruhunun Çanakkale olduğunu söyledi.

Çanakkale Ortaokulu Müdürü Emin Özkalp da konuşmasında, eğitimin sadece 4 duvar arasında olmayacağına inandıklarını, karşılıklı olarak ziyaretler yapıldığını ve paylaşım olduğunu, projenin ilerisinde üniversite adası olan ülkemizde okumak isteyecek olan öğrenciler olacaklarını ifade etti. Öğrencilere başarılı notlar getirmeleri durumunda kardeş okul projesine dahil olacaklarını söylediklerini ve onları motive ettiklerini ifade ederek projeye katılan öğrencilere Çanakkale’de arkadaşlıklar kazandırdıklarını Çanakkale’nin güzel bir yer olduğunu, projeye devam edeceklerini söyledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ