24. GAZİMAĞUSA ÇOCUK FESTİVALİ”NDE “1 HAZİRAN DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ” GÖSTERİLERLE KUTLANDI

24. GAZİMAĞUSA ÇOCUK FESTİVALİ”NDE “1 HAZİRAN DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ” GÖSTERİLERLE KUTLANDI

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği’nin ortaklığında  Döveç Construction ana sponsorluğunda bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamında, “1 Haziran Dünya Çocuk Günü”, kortej yürüyüşü ve Namık Kemal Meydanı’ndaki gösterilerle kutlandı.

Bu yıl 23 Mart-1 Haziran tarihleri arasında birbirinden renkli etkinlikleriyle binlerce çocuğa eğlenceli saatler yaşatan Gazimağusa Çocuk Festivali’nde heyecan ve coşku doruğa çıktı.

Namık Kemal Lisesi önünden hareket eden festival kortejinin Namık Kemal Meydanı’na gelmesi ve Grup Trafik’in sahne alması ile başlayan etkinlik renkli gösteriler ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Etkinlikte Mağusa Kültür Derneği Başkanı Dudu Cumaoğluları konuşma yaparak, tüm çocukların bir çiçek olduğunu belirterek, onların 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nü kutladı.

Konuşmadan sonra etkinliğe katılan tüm okullar gösterilerini sahnelediler. Çeşitli stantların kurulduğu Namık Kemal Meydanı’nda, dans, illüzyon, ateş, tahta bacak gösterileri de yer aldı. Kıbrıs’ın en büyük çocuk festivali olma özelliğini bu yıl da sürdüren festivalin finalinde meydanı dolduran çocuklar Dünya Çocuk Günü kutlamasını coşkulu bir şekilde yaptı.

FOTOĞRAF GALERİSİ