GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ MAĞUSA’NIN KALBİ OLAN SURİÇİNE HASSASİYETLE DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ MAĞUSA’NIN KALBİ OLAN SURİÇİNE HASSASİYETLE DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR

Gazimağusa Belediyesi şehrin sahip olduğu zengin kültürel ve tarihi mirasına gereken önemi vermek ve turistik potansiyeli canlandırmak için tarihi kent suriçiyle ilgili çalışmalarına devam ediyor. Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter göreve geldiği ilk günden beridir tarihi suriçinin potansiyelini üst düzeyde turizmin hizmetine sunmak için, drenaj çalışmalarından, Othello Parkı’nın düzenlenmesine kadar pek çok noktada tarihi kente kritik dokunuşlar yaptı.  Turizm sezonuna hazırlık amacıyla tarihi yerlerde temizlik çalışmalarına devam eden ekipler, uzun yıllardır hiç dokunulmamış olan suriçinde geçmişte halk kütüphanesi olarak kullanılan binanın çevresinde temizlik çalışması yapıyor. Akasya ağaçlarının ortasında adeta görünmez hale gelen binanın bulunduğu alanda yapılan temizlik ve çevre düzenlemesi çalışmaları halk tarafından memnuniyetle karşılandı.  Aynı hassasiyeti Veteriner Dairesi binasının çevresine de gösteren Gazimağusa Belediyesi, bu bölgedeki çevre düzenleme çalışmalarını tamamladı.

Othello Parkı’na Shakespeare’in heykeli yapılıyor

Tarihi suriçinin turistler tarafından en çok rağbet gören noktalarından olan Othello Kalesi’nde Othello Parkı Çevre Düzenlemesi Projesi’ni geçtiğimiz yıl tamamlayan Gazimağusa Belediyesi,  parkın içerisine William Shakespeare’in heykelini yapıyor. Othello Kalesi’ne adını veren ünlü tragedyanın yazarı Shakespeare’in heykeli Othello Kalesi’nin girişinde bölgeyi ziyaret edecek turistleri karşılayacak. Yapımına devam edilen heykelin önümüzdeki günlerde bitirilmesi bekleniyor.

Öte yandan, turistik hareketliliğin olduğu Canbulat Yolu ve Namık Kemal Meydanı’nı birbirine bağlayan Liman Yolu’naki kaldırımlar engelli dostu kaldırımlara dönüştürülüyor. Bölgedeki kaldırımlarda ciddi bir eksiklik olarak göze çarpan engelli rampalarının yapımına devam eden ekipler, kaldırımlara özel ihtiyaçlı insanların da rahatlıkla kullanabileceği şekilde düzenleme yapıyor.

FOTOĞRAF GALERİSİ