FLAMENKO’NUN DANS ATEŞİ SALAMİS ANTİK TİYATRO’DA YANDI

FLAMENKO’NUN DANS ATEŞİ SALAMİS ANTİK TİYATRO’DA YANDIGazimağusa Belediyesi’nin bu yıl 20.sini düzenlediği Uluslararası Mağusa Kültür Sanat ve Turizm Festivali’nde dün akşam sahneye çıkan Flamenko’nun prensleri Los Vivancos üyesi 7 kardeş  heyecanlı gösterileriyle izleyenleri büyüledi. Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova ve Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun da katıldığı etkinliğe halk yoğun ilgi gösterdi.

Kalabalık izleyici topluluğu karşısında 2 saat boyunca yaptıkları gösterilerde enerjileri bir an bile düşmeyen grup üyeleri büyük beğeni topladı. Hem danstaki uyumları  hem de  enstrüman kullanmadaki becerileriyle muhteşem bir performans sergileyen 7 kardeş, dans etmek için ettikleri yemini Salamis Antik Tiyatro’da bir kez  daha yineledi.   

Her biri aynı zamanda birer enstrüman çalan kardeşler, enstrümanların ve dansın iç içe geçtiği kendilerine özgü, ilginç ve heyecanlı gösterileriyle festival izleyicilerine hareketle dolu anlar yaşatırken, dinamizmleri, teknikleri ve uyumlarıyla izleyenlere unutulmaz ve keyifli anlar yaşattılar.

Festivalin finali 1 Ağustos’ta Salamis Antik Tiyatro’da Volkan Konak Konseri ile yapılacak.

FOTOĞRAF GALERİSİ