MGA BASKETBOL TAKIMI’NA ALTYAPI EĞİTİMİ VERECEK SIRP ANTRENÖR PETAR MARKOVİC GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

MGA BASKETBOL TAKIMI’NA ALTYAPI EĞİTİMİ VERECEK SIRP ANTRENÖR PETAR MARKOVİC GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

Son yıllarda kazandığı şampiyonluklarla başarı grafiği sürekli yükselen Mağusa Gelişim Akademisi (MGA) Basketbol Takımı’na altyapı eğitimi verecek Sırp Antrenörü Petar Markovic Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti. MGA’nın altyapısının güçlendirilmesi için hızlandırılmış eğitim verecek FIBA ve Sırbistan Red lisanslı  Sırp Antrenör Metar Markoviç ile Asistanı Marina Markoviç’in Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaretinde MGA Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Özad Asbaşkan Gökhan Gazioğlu,  MGA Antrenörü Hasan Kasap da yer aldı.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı konuşmada, Gazimağusa Belediyesi bünyesindeki MGA Basketbol Takımı’nın yerinin çok önemli olduğunu, takımın başarıdan başarıya koştuğunu, takımın başarısında emeği geçenlere teşekkür etti. Takımın başarısının yaptıkları çalışmaların ve verdikleri desteğin doğru olduğunu gösterdiğini belirten Arter, Peter Markoviç’in basketbol takımına altyapı eğitimi verecek olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini, çok faydalı bir eğitim süreci olacağını, Sırbistan ile MGA arasındaki olan teknik ilişkilerin gelişmesinin daha fazla başarı getireceğini söyledi. Belediye Başkanı İsmail Arter, Peter Markoviç’e hem vereceği eğitim hem de belediyeyi ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Antrenör Peter Markoviç de konuşmasında, ülkemizde bulunmak ve çalışmanın kendisi için bir zevk olduğunu söyleyerek, altyapı çalışmalarında elinden geleni yapacağını ve birikimlerini aktaracağını ifade ederek, çocuklarla çalışmayı çok sevdiğini, belediyeye sağladığı imkanlar için teşekkür etti. Markoviç, her zaman MGA ile çalışmak istediğini de sözlerine ekledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ