GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN HENDEK VE PERŞEMBE PAZARI PROJELERİNİN İHALE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN HENDEK VE PERŞEMBE PAZARI PROJELERİNİN İHALE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI

Gazimağusa Belediyesi, hayata geçireceği önemli projelerinden olan Hendek Düzenleme Projesi ile Perşembe Pazarı Düzenleme projelerinin ihale sözleşmelerinin imza törenini bugün belediyede düzenlediği törenle gerçekleştirdi. İhale sözleşmelerine, Hendek Düzenleme Projesi’nin müteahhit Şirketi Uçanok Emlak ve İnşaat Şirketi Direktörü Ahmet Uçanok ve Perşembe Pazarı Düzenleme Projesi’nin müteahhit Şirketi Taner Yolcu Construction Direktörü Taner Yolcu ile Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter imza koydu.

Dünya insanlığı için tarihi mirasa sahip kent olan Mağusa’nın önemli bir parçası olan hendeğin insanlıkla birlikte yaşayan bir yer haline getirmek için hazırlanan Hendek Düzenleme projesi ile halka daha iyi koşullarda ve çağdaş bir yapıyla hizmet vermesi için kapsamlı olarak hazırlanan Perşembe Pazarı Düzenleme Projesi hayat geçiyor.

Gazimağusa Belediye başkanı İsmail Arter, imza töreninde yaptığı konuşmada, dünyanın hızlıca değişirken ihtiyaçların da arttığını, Mağusa’nın artan ihtiyaçlarını göreve gelmeden önce projelerle gidermeyi planladıklarını ve bugün geldikleri noktanın gurur verici olduğunu ifade ederek, Mağusa’ya çok büyük değişim getirecek 2 büyük projenin imza törenini düzenlediklerini söyledi. Başkan İsmail Arter,  Mağusa’nın hem tarihsel zenginliğini hareketlendirecek hem turizme katkı koyacak Hendek Düzenleme Projesi’nin üzerinde çok büyük emek sarfettikleri, projede emeği geçen mesai arkadaşlarına, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi’ne, Turizm ve Çevre Bakanlığı’na teşekkür etti. Arter, Hendek Projesi’ni Mağusa’yı değiştirecek projelerden biri olarak nitelendirdiklerini, Uçanok Emlak ve İnşaat Şirketi’nin yüklenici firma olduğu projenin maliyetinin 1 milyon 648 bin 55 TL olduğunu ve 360 takvim gününde tamamlanacağını söyledi. Bundan onur ve heyecan duyduğunu, bir işte heyecanın bitmemesi gerektiğini ifade eden Arter, Mağusa’ya yakışanın bu olduğunu, turizmde istenen noktada olmadığı söylenen Mağusa için bu projeyi başarılı bir şekilde hayata geçirmenin önemli olduğunu söyledi.

Perşembe Pazarı Düzenleme Projesi’nin yazın sıcağından kışın yağmurundan alışveriş yapan insanları koruyacağını, projenin çevre düzenlemesi ve otopark ile birlikte yapılacağını ifade eden Arter, 3 milyon 143 bin 997 TL maliyetli projenin yüklenici firmasının Taner Yolcu Construction olduğunu ve 330 takvim gününde tamamlanacağını söyledi ve müteahhit şirketlere başarılar diledi. Belediye Başkanı İsmail Arter, projelere Mağusa’nın hak ettiği yere gelmesi için yaptıkları projeler olarak baktıklarını, süratle Mağusa’nın açığını kapatmak için çalıştıklarını, ilgili dairelerle sıkı temas halinde olduklarını, Mağusa halkının kendilerine verdiği kamu görevini iş yapmaları için verdiğini  ifade ederek yola devam ettiklerini belirtti.

Taner Yolcu Construction Direktörü Taner Yolcu da konuşmasında, böylesi güzel projenin yapımını firmalarına emanet ettikleri için teşekkür ederek, seve seve ve heyecanla üstelediklerini, uzun yıllardır çalışılan projenin yapımı bu zamana denk geldiğini, geçmişte yapılması gereken bir proje olduğunu müteahhit şirket olarak bir an önce Perşembe Pazarı’nın aktivitesini devam ettirmek için ellerinden geleni yapmayı taahhüt ettiğini ve işi en güzel şekilde yapacaklarını söyledi ve hayırlı olmasını diledi.

Uçanok Emlak ve İnşaat Şirketi Direktörü Ahmet Uçanok ise,  projede çalışma imkanı verdiği için belediyeye teşekkür ederek, hendeğin Mağusa için önemli bir değer olduğunu,  taahhütlerini yerine getirip belirlenen sürede projeyi bitirmeyi planladıklarını ifade ederek hayırlı olmasını diledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ