BU YIL İLK KEZ DÜZENLENEN TUZLA PANAYIRI KÖY MEYDANINDA BAŞLADI

BU YIL İLK KEZ DÜZENLENEN TUZLA PANAYIRI KÖY MEYDANINDA BAŞLADI

Gazimağusa Belediyesi ile Tuzla Muhtarlığı’nin işbirliğinde ilk kez düzenlenen Tuzla Panayırı’nın ilk gecesi dün akşam yapıldı. Köy Meydanı’na kurulan sahnede çeşitli eğlencelerin ve yem içme stantlarının yer aldığı panayır bu yıl 12-13 Ağustos tarihlerinde 2 gün olarak organize edildi. 1974 yılından önce geleneksel olarak yapılan Tuzla Panayırı’nın Gazimağusa’nın diğer bölgelerindeki kültürel etkinlikler gibi her yıl yapılması ve Tuzla için önemli olan bu sosyal ve kültürel paylaşımın yeniden yaşatılması amaçlanıyor.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile Tuzla Muhtarı İbrahim Umay’ın birer konuşma yaptığı  panayırın ilk gecesinde Gazimağusa Halk Dansları Derneği’nin folklor gösterisi ve Rhythm of Cyprus Grubu’nun konseri yer aldı. Halkın oldukça ilgi gösterdiği panayıra Gazimağusa Kaymakamı Dürdane Acı da katıldı.  

Panayırda bu akşam (13 Ağustos Cumartesi akşamı) saat 20:00’da Enver Ermetal ve grubunun konseri yer alacak.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, geçen yıl Tuzla Muhtarı İbrahim Umay’ın talep ettiği Panayırın tuzla meydanında bu yıl yapıldığını, her bölgede bu tarz etkinliklerde insanları buluşturmak istediklerini, insanların bir araya gelerek paylaşımda bulunması ve sosyalliğin yaşanması için bölgesel etkinliklere önem verdiklerini söyledi. Bu yıl iki yapılan panayıra belediye olarak katkı yaptıklarını ifade eden Arter, gelecek yılki panayırın çok daha organize olacağını belirtti ve iyi eğlenceler diledi.

Tuzla Muhtarı İbrahim Umay, da Belediye Başkanı İsmail Arter ve ekibine teşekkür ederek Tuzlalılar’ın beklediği panayırı gördüğünü, belediyeyle işbirliğinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ