GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ GÜNÜ KUTLAMA MESAJI:

GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ GÜNÜ KUTLAMA MESAJI:

“Mazisi zaferlerle dolu kahraman Türk Ordusu’nun ulusu ile birlikte 26 Ağustos günü başlayan, 30 Ağustos’ta doruk noktasına ve 9 Eylül’de de hedefine ulaşan destansı mücadelesinin sonunda kazandığımız eşsiz zaferin 94’ncü yıldönümünü gururla kutluyoruz.

Her şeye rağmen birliğini ve bütünlüğünü korumuş olan milletimizin muazzam bir ayağa kalkış hamlesi olan Büyük Taarruz, Türk Ulusu’nun maddi ve manevi haklarını ayaklar altına almaya uğraşanların yanında, milli değerlerimizi yabancı güçlere feda etmeye hazır olanlara da gerekli dersi fazlasıyla vermiştir

30 Ağustos Zaferi zulme, hıyanete, eziyete ve sömürgeci heveslere karşı büyük bir darbe ve eşsiz bir kahramanlık olarak tarihe geçmiştir.

Onurla, kıvançla 94’ncü yıl dönümünü kutladığımız bu zaferin kazanılmasında en önemli etken; zafere olan inancıyla kahraman Türk Ordusu ve onun değerli komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu vesileyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin değerli mensuplarının Silahlı Kuvvetler gününü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet, hayattaki gazilerimize sağlık ve esenlikler dilerim.”

İsmail ARTER,

Gazimağusa Belediye Başkanı

FOTOĞRAF GALERİSİ