3. GELENEKSEL MAĞUSA PANAYIRI DEVAM EDİYOR MAĞUSA PANAYIRI’NDA KANSER HASTALARINA DUYARLILIK

3. GELENEKSEL MAĞUSA PANAYIRI DEVAM EDİYOR MAĞUSA PANAYIRI’NDA KANSER HASTALARINA DUYARLILIK

Gazimağusa Belediyesi’nin bu yıl 26 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında 3.’sünü düzenlediği Geleneksel Mağusa Panayırı’nda dün akşam Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne bağış yapıldı.  Bu yıl da vatandaşlara renkli ve eğlenceli bir ortam sunan panayır kapsamında kanser hastalarına duyarlılık gösterilerek Festivalciler Birliği tarafından derneğe 3 bin TL’lik bağış yapıldı. Gecede Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne verdiği destekten dolayı derneğin Mağusa Sorumlusu Zarifşen Menteşoğlu Belediye Başkanı İsmail Arter’e çiçek takdim etti. Ayrıca Festivalciler Birliği Başkanı Hüseyin Yeşilbaş da Belediye Başkanı İsmail Arter’e plaket takdim etti.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı konuşmada, panayır vesilesiyle Kanser Hastalarına Yardım Derneği ile bir araya geldiklerini, festivalciler birliği ile yıllardır birlikte çalıştıklarını, özveriyle çalışan festivalcilerin amaçları arasında duyarlılık göstererek kanser hastalarına yardım etmek olduğunu, çağımızın büyük belası olan kanser hastalığına yapılan yardımın çok anlamlı olduğunu, bağıştan dolayı festivalciler birliğine teşekkür etti. Arter, kanserin önüne geçilebilen bir hastalık olduğunu tedbirli olunması gerektiğini ifade ederek, herkese sağlıklı hayatlar diledi.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail de, festivalciler birliğinin yıllardır kanser hastalarına yardım yaptığını, her katkının hastalara ulaştığını, yardımsever kişilerin yardımların hastalara ulaştığını görerek yardımlarına devam ettiklerini ifade ederek, herkese sağlıklı bir yaşam diledi. Belediye Başkanı İsmail Arter’in hem belediye başkanı olmadan önce hem de olduktan sonra sürekli kanser hatalarıyla ilgilendiğini ifade ederek, Mağusa Bölge Sorumlusu Zarifşen Menteşoğlu ve kanser hastalarının yaptığı bir buket çiçeği duyarlılığından dolayı belediye başkanına takdim etti.

Festivalciler Birliği Başkanı Hüseyin Yeşilbaş da, ellerinden geldiğince kanser Hastaları Derneği’ne yardım etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Festivalde dün akşam çocukların müzik eğlencesi karaoke ve  Doğan Baybora Fife Stars konseri yapılırken, festival kapsamında 1 Eylül Perşembe akşamı Salih Çiçek ve ekibi, 2 Eylül Cuma akşamı Eril Cambaz, 3 Eylül Cumartesi akşamı Cihan Tuncelli Band ve 4 Eylül Pazar akşamı Selen Selenada’nın konseri yer alacak.

FOTOĞRAF GALERİSİ