GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ VE KANSER HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ’NDEN KANSER HASTALIĞI İLE İLGİLİ EĞİTİM ÇALIŞMALARI

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ VE KANSER HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ’NDEN KANSER HASTALIĞI İLE İLGİLİ EĞİTİM ÇALIŞMALARI

Kanser Hastalarına yardım Derneği Bilimsel Danışmanı, Temel Onkoloji Uzmanı Mine Çağlar, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i makamında ziyaret etti. Görüşmede, Gazimağusa Bölgesi’nde gerçekleştirilmesi planlanan, kanserde ön tanın önemini anlatacak eğitim çalışmalarının planlaması yapıldı.

 Mine Çağlar, kanserde ön tanın çok önemli olduğunu ve bu konuda halkın bilgilendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, Gazimağusa Belediyesi’ne böyle bir eğitim imkânını sağladığı için teşekkür etti.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ise Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nin çalışmalarını heyecanla takip ettiklerini ve derneğin çok kutsal bir görevi yerine getirdiğini söyledi. Arter, derneğin Gazimağusa Belediyesi ile sürekli temasta olduğunu, bugünkü ziyaretlerinden de memnuniyet duyduğunu belirtti. Özellikle kanser hastalığından korunmaya yönelik, erken teşhis konulabilmesi anlamında, belediye hudutları içerisinde eğitim çalışmaları yapmayı planladıklarını söyleyen ARTER, dernekle bu konuları konuştuklarını belirtti. Mine Çağlar’ın bölgelerde kadınlardan başlayarak, kanser gelmeden önce yapılması gerekenler konusunda vatandaşları için bilgilendirme çalışmaları yapacağını söyleyen İsmail Arter, bu konuda belediyenin altyapıyı hazırlayıp insanlara bu bilgiyi ulaştırmak için çalışmalar yapacağını belirtti.

FOTOĞRAF GALERİSİ