GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN BELEDİYE VE GENÇLİK ÇALIŞTAYI YAPILDI

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN BELEDİYE VE GENÇLİK ÇALIŞTAYI YAPILDI

Gazimağusa Belediyesi’nin halkın beklentilerini, istek ve görüşlerini tespit etmek amacıyla hayata geçirdiği Mağusa Günlükleri Projesi kapsamında “Belediye ve Gençlik” konulu çalıştay bugün Buğday Camii’nde  yapıldı. Sivil toplum örgütlerinden gençlerin katılımıyla “Gençlerin yerel yönetimlerden beklentileri nelerdir?” konulu oturum gerçekleştirildi.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada,  çalıştaya katılan gençlere yapacakları işlerde başarılı olmaları için heyecan duymaları gerektiğini belirterek, sadece diplomayla hayatta başarılı olunamayacağını söyledi. Çalıştayın önemine dikkat çeken Arter, çıkacak sonuçların yol haritası oluşturmada kendilerine rehber oluşturacağını, Gençlik Dairesi’nin kayıtlarından da faydalanacaklarını kaydetti. Arter Mağusa Gelişim Akademisi’ni gençlerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla açtıklarını vurgulayarak,  gençlerin kültür sanat ve spor faaliyetlerine katılmalarını istedi.

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da konuşmasında, kendisinden önce konuşan voleybol eğitmeni ve sporcu Buğra Eryıldız’ın değindiği noktaların haklılığına işaret ederek,  ülkede herşeyin bir noktaya gelip orada durduğunu, ülkedeki yetenekli gençlerin bir noktaya kadar geldiğini ancak sonra herşeyin kısıtlandığını belirtti. Eroğlu, ülkeyi tanıtacak kültürel sosyal ve sportif alanlarda bütçe kısıtlaması olmaması gerektiğini belirterek, devletin gençlik politikası olmadığını ileri sürdü. Eroğlu, ülke gençliğine daha çok maddi imkânlar sağlanması gerektiğinin altını çizerek, devletin bütçe oluşturarak gençleri desteklemesi gerektiğini vurguladı. Gençlerin sorumluk verildiğinde yerine getirdiklerine değinen Eroğlu, ülke gençliğine  güvenmek gerektiğini ifade etti. Gençlik Dairesi’nin faaliyetleri hakkında bilgi veren Eroğlu düzenledikleri gençlik kurultayında ortaya çıkan sonuçların büyük bir bölümünü hayata geçirdiklerini ifade etti.

Çamlık Spor Bayan Voleybol Takımı Eğitmeni Buğra Eryıldız ise yaptığı konuşmada, 25 yıldır spor yaptığını, uluslararası başarılar kazandığını ancak arkasında hiçbir destek görmediğini, gençlerin yeterince desteklenmediğini kaydetti. Eryıldız, teknolojinin bilinçli kullanımının önemine dikkat ekerek, teknolojinin kullanımının amacını aştığını belirterek, buna sosyal medyayı örnek gösterdi. Eryıldız, günümüz gençliğinin eğitimli ve dünyayla iletişim halinde olduğunu, bunu avantaja çevirerek gençlerin önünün açacak adımların atılması gerektiğini söyledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ