BAŞKAN İSMAİL ARTER İLE BAKAN FİKRİ ATAOĞLU SURİÇİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ ORTAK HEDEF: SURİÇİNDEKİ TURİZM HAREKETLİLİĞİNİ ARTIRMAK

BAŞKAN İSMAİL ARTER İLE BAKAN FİKRİ ATAOĞLU SURİÇİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ ORTAK HEDEF: SURİÇİNDEKİ TURİZM HAREKETLİLİĞİNİ ARTIRMAK

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, tarihi suriçinin potansiyelini üst düzeyde turizmin hizmetine sunmak VE hareketliliği artrımak için devam ettikleri çalışmalar kapsamında Suriçi esnafını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yeni uygulayama göre turistlerin güzergahı olan istiklal caddesini gezerek esnafla görüşen Bakan Fikri Ataoğlu ve Başkanı İsmail Arter, ardından belediyenin yeni çalışma yapacağı Bandabuliya’yı inceledi.
 
Gezinin sonunda basına açıklamada bulunan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Atoğlu, Belediye ile birlikte suriçinin hareketliliğini artırmak için başlattıkları projeyle, hergün 10 otobüsün surlar içini baştan sonra ziyaret etmesini sağladıklarını, Oscar Otel ile başlayan projenin ne durumda olduğunu görmek için esnafla görüştüklerini ve önerileri aldıklarını, çalışmaları daha iyiye götürmek istediklerini söyledi. Ataoğlu, turistlerin daha önce suriçinde geçirdikleri zamanın az olduğunu tespit ettiklerini, yeni uygulamaya göre 2 gün boyunca daha çok ören yerinin ziyaret edileceğini, bunun sonucunda da turistlerin esnafa daha çok zaman ayıracağını ifade etti. Ataoğlu, geçmişte yapılması gereken çalışmayı bugün belediyeyle ortak çalışma yaparak giderdiklerini, yeni açılacak yerlerin turistlere hizmet edeceğini, Bandabuliya’nın özlenen hale gelmesi için de belediyenin yapacağı çalışmaya destek olacaklarını, bunun da turizme kazanım sağlayacağını söyledi.
 
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter de konuşmasında Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile sürekli mesai harcadıkları suricinin turistlere nasıl daha kaliteli hizmet verebilir konusu üzerinde durduklarını, bölgede yerinde inceleme yaparak esnafla görüştüklerini söyledi. Arter, üzerinde çalıştıkları projeyle Suriçine daha fazla hareket getirmek hedefinde olduklarını, hem esnafın hem şehrin kazanımı olacak şekilde gerekli kurumlarla istişare içinde çalışmalara devam ettiklerini kaydetti.

Bakanlıkla birlikle ileriye dönük belirlediklerin vizyonun doğru olduğuna inandıklarını, hızlı bir şekilde takvimlendirme yaparak gerekenleri yapacaklarını belirten Arter, “bizim için en önemli olan hızdır, şunları yapacağız derseniz ve takvimlendirme yapmazsanız anlamı olmaz. Çalışmalarımızı Mağusa’ya gelen acenteler ve esnaf  da hissedilir şekilde görüyorlar. dedi.

FOTOĞRAF GALERİSİ