TURİZMCİ ARAŞTIRMACI YAZAR ZEKAİ ALTAN YENİ KİTABINI BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’E TAKDİM ETTİ

TURİZMCİ ARAŞTIRMACI YAZAR ZEKAİ ALTAN YENİ KİTABINI BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’E TAKDİM ETTİ

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Turizmci, Araştırmacı Yazar Zekai Altan’ı kabul etti. Zekai Altan, Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaretinde Neolitik dönemden bugüne kadar Kıbrıs tarihi, kültürü, mutfağı, flora ve faunasını içeren “Gizemli Kıbrıs” isimli kitabını takdim etti.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, ülkemizde Kıbrıs Türk mutfağı ve kültürüyle ilgili büyük deneyimi olan ve ileriye dönük vizyonuyla çalışmalar yapan Zekai Altan‘ın kendini ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Altan ile geçmişten gelen dostluklarının olduğunu söyledi. Her fırsatta görüş alışverişi yaptıkları Zeka Altan ile ülke kültürüyle ilgili çalışmalar da yapacaklarını ifade etti.
 
Turizmci, Araştırmacı Yazar Zekai Altan ise, eko gün gibi bir takım etkinliklere imza attığını, dünyaca ünlü kültür kenti Mağusa’nın belediye başkanı ile ilişkileri sürdürmenin anlamlı olduğunu, kitabı “Giemli Kıbrıs’ın Mağusa’nın kültürel zenginliği ile örtüştüğünü söyledi. Yaptığı çalışmaların belediyeyle birlikte hayat bulmasının sağlanacak olmasının kendisi için onur verici olduğunu ifade eden Altan, Belediye Başkanı İsmail Arter’le dostluklarının geçmişe dayandığını söyledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ