KIBRISLI TÜRK YÖNETMEN DERVİŞ ZAİM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

KIBRISLI TÜRK YÖNETMEN DERVİŞ ZAİM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ
Kıbrıslı Türk Yönetmen Derviş Zaim belediye bünyesinde sinema konusunda neler yapılabileceğini görüşmek için Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti. Belediyenin bünyesindeki Mağusa Gelişim Akademisi(MGA)’nde sosyal sorumluluk projeleri ve kültür-sanat çalışmaları yanında sinemayla ilgili çalışmalar yapılması da planlanıyor.
 
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Gazimağusa’nın yetiştirdiği değerli ve başarılı yönetmen Derviş Zaim’in yaptığı çalışmaları gurur duyarak izlediklerini ifade ederek, sürekli temasta oldukları yönetmen ile şehirde sinema kültürünün geliştirilmesi ve sinemada başarılı gençler yetiştirmek için çalışma yapacaklarını, bu konuda üzerlerine düşenleri yaparak ilerleyen zamanlarda bir program dahilinde çalışmaları şekillendireceklerini söyledi. 
 
Kıbrıslı Türk Yönetmen ve Senarist Derviş Zaim konuşmasında, Gazimağusa’nın uzun yıllar yaşadığı bir yer olduğunu ifade ederek, belediye başkanının kendisine yaptığı davete icabet ederek kentle ilgili birşeyler yapacak olmasından mutluluk duyacağını söyledi. Zaim, kültür kenti Gazimağusa’nın sinema alanında yapacakları çalışmanın iyi sonuçlar doğurmasını diledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ