İZMİR TORBALI AHMETLİ KÖYÜ YÖRÜK KÜLTÜRÜNÜ GELİŞTİRME VE YAŞATMA DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

İZMİR TORBALI AHMETLİ KÖYÜ YÖRÜK KÜLTÜRÜNÜ GELİŞTİRME VE YAŞATMA DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, İzmir Torbalı Ahmetli Köyü Yörük Kültürünü Geliştirme ve Yaşatma Derneği’ni kabul etti. Muhammer Şınığ başkanlığında Kadın Kolları Başkanı Emine Göztepe, Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Topçu ve dernek yöneticilerinden oluşan heyet belediye başkanı İsmail Arter’e yaptıkları nezaket ziyaretinde Yörüklere özgü yağlık eşarbı ve çiçek takdim etti.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, deneğin Gazimağusa’yı ve belediyeyi ziyaretinden memnuniyet duyduğunu, Gazimağusa’ya gelenlerin şehri ve insanımızı tanıması ve iyi izlenimler edinmesinin şehrin tanıtımı için önemli olduğunu ifade etti. Gazimağusa’da Yörük kültürünün gerek bölgesel festivaller ve gerekse de sivil toplumun çalışmalarında tanıtıldığını ifade ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti tekrar etti.

İzmir Torbalı Ahmetli Köyü Yörük Kültürünü Geliştirme ve Yaşatma Derneği Başkanı Muhammer Sınığ ise, belediye başkanının kendilerine gösterdiği misafirperverlik için teşekkür etti. Böylesi organizasyonların devamının gelmesini dileyen Sığır, Belediye başkanı İsmail Arter’i köylerinde her yıl Nisan ayında yaptıkları Yörük Şölenine davet etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ