Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı ile ilgili mesajı:

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı ile ilgili mesajı:

“Kıbrıs Türk halkının mücadelelerle dolu tarihinde önemli bir mihenk taşı olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33.  kuruluş yıldönümünü büyük bir heyecanla kutluyoruz.

1878’den başlayarak umutsuzluğa kapılmadan kararlılıkla haklarını savunan Kıbrıs Türk halkı, adadaki varlığını sürdürerek, gelecek kuşaklara kendi kaderini belirleme hakkını armağan etmiştir.
 
En zor dönemlerde verilen mücadele, bundan sonra yürüyeceğimiz yolda bizlere örnek olacak bir mücadeledir ve bu onurlu geçmişimiz nedeniyle Kıbrıs Türk Halkının bu topraklardaki kökleri sökülemeyecek kadar sağlamdır. Mehmetçikle Mücahitin omuz omuza verdiği mücadeleden ve Cumhuriyet’ten aldığımız güçle devletimizi en iyi noktaya getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.
 
Hayatlarını halkımızın bağımsızlık ve özgürlüğüne adayan varoluş mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularla kutluyorum.”
 
İsmail Arter,
Belediye Başkanı

FOTOĞRAF GALERİSİ