GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ “AŞK GREVİ” VE “EV” OYUNLARINI GAZİMAĞUSALILAR İLE BULUŞTURUYOR

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ “AŞK GREVİ” VE “EV” OYUNLARINI GAZİMAĞUSALILAR İLE BULUŞTURUYOR

Gazimağusa Belediyesi, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun “Ev” oyunu ile  Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu (GİBETSU) ve Çatalköy Belediye Tiyatro Su’nun ortak oyununu “Aşk Grevi” oyununu Gazimağusalılar ile buluşturuyor. Gazimağusa Belediyesi kültür-sanat çalışmaları çerçevesinde ülkemizin 2 önemli oyununu Gazimağusa’da ağırlayacak.
 
Aliye Ummanel’in yazıp yönettiği, Deniz Çakır, Melihat Beşe, Hatice Tezcan, Kıymet Karabiber, Asu Demircioğlu ve Aytunç Şabanlı’nın rol aldığı “Ev” oyunu, 28-29 Kasım tarihlerinde Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda saat 20.00’de sahnelenecek. Ev Oyunu’nun biletleri 10 TL fiyatla Gazimağusa Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden temin edilebilecek.

“Ev” oyunu, toplumun bugün ve yakın tarihinin hala hesaplaşmakta olduğu göç, savaş ve mülkiyet sorunu gibi temaları içeriyor. Beş kadın karakter etrafında, kadının bu kavramlarla ilişkisini ele alıyor. ‘Ev’in bir mülkiyet nesnesi olmaktan öte önemi ve anlamı üzerinde duruyor. Oyunda, Yazar ve Yönetmenliği Aliye Ummanel, Yardımcı Yönetmenliği İzel Seylani, Dekor ve Kostüm Tasarımı Özlem Yetkili, Işık Tasarımı Fırat Eseri, Afiş Tasarım ve Fotoğrafı Umut Ersoy, Dekor Realizasyonu Rıza Şen, Efekt Uygulamayı, Mehmet Eseri, Işık Uygulamayı Salih Kanatlı, Sahne Görevini de Mehmet Demir yapıyor.
 
Aşk grevi Oyunu 3 Aralık’ta sahnelenecek

Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu (GİBETSU) ve Çatalköy Belediye Tiyatro Su’nun ortak projesi Aristophanes'in yazdığı “Lysistrata” adlı oyundan esinlenerek Savaş Aykılıç tarafından kaleme alınan T. Murat Demirbaş’ın yönettiği “Aşk Grevi” isimli, müzikli komedi oyunu 3 Aralık Cumartesi akşamı Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 20.00’da tiyatro severlerle buluşacak. Aşk Grevi Oyunu ücretsiz izlenebilecek.  
 
Aşk Grevi oyununda, yönetmenliği T. Murat Demirbaş, yönetmen yardımcılığını Derman Atik, dekor tasarımı Özlem Yetkili, ışık tasarımı Mahir Köksal, müzik tasarımı Kamil Atik, dans düzeni ise Phridon Kondselidze tarafından üstlenildi. Müzikli komedi oyunu Aşk Grevinin ışık ve müzikleri de oyuncuların muhteşem performansına bütünlük kattı. Müzik uygulama ve şarkı seslendirmelerini Gülüşan Gazanfer, ışık kumandasını ise Ayla Öztaşçı yaptı. Oyunda, İlkşen Varoğlu Atik, Haluk R. Serhun, Emine Gürçağ, Ersin Sargın, Sevil Sargın, Argun Doğruyol, Soner Eminağa, Özlem Akçal, Ayşen Rahvancıoğlu, Ömer Kadiroğlu, M.Evren Mercimekçi, Mehmet Saygıer, Gamze Doğruyol, Dilek Kurnaz, Aksel Kera, Aelita Futsi, İlde Atik, Rafet Futsi, Cemaliye Soyukasap, Lamia Fikretler, Gülen Ataner, Simay Sargın, Derman Atik rol aldı.

FOTOĞRAF GALERİSİ