İRFAN NADİR REHABİLİTASYON MERKEZİ’NDE ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ YAPILDI

İRFAN NADİR REHABİLİTASYON MERKEZİ’NDE ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ YAPILDI
İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi’nde bugün sabah 11:00’da anneler günü etkinliği yapıldı. Merkezin 35 öğrencisinin kendi anneleri için yaptığı çeşitli ahşap eserler fedakar annelere verildiği etkinlikte duygulu anlar yaşandı. Etkinliğe merkezin bağlı olduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ile Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter de katıldı. Öğrenciler başarılı bir şekilde folklor gösterileri yaparken maniler de okudu. Bakanlığın sorumluluğundaki merkezdeki özel gereksinimli öğrencilerin ihtiyaçların karşılanması için Gazimağusa Belediyesi de  sürekli görev üstleniyor. Turkcell de etkinliğe destek verdi.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler konuşmasında, geçmişte Girne’deki özel eğitim merkezinde öğrencilere folklor öğrettiğini ifade ederek, bu gençlerin anne babalarının hayattan göç ettiğinde çocuklarına ne olacağı endişesi yaşadığını, bunun devletin sorunu olduğunu ve bunun sorumluluğunu hissettiğini söyledi. Geçmişte başlatılan engelsiz yaşam evinin hayat geçmesi için elinden geleni yaptığını ifade eden Çeler, kurumlar, belediyeler vatandaşlar ve devletin katkısı ile bir çaba içinde olduklarını, ailelerin huzur içinde gelecek kaygısı olmadan yaşamaları gerektiğini söyledi.
 
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, çocukların çok mutlu bir şekilde gerçekleştirdikleri etkinlikte anneler babaların çok duygusal anlar yaşadığını, öğrencilerin hem birşeyler paylaştığını hem de özgüvenlerinin arttığını ifade etti. Bu tür etkinliklerin merkezde devamlı yapıldığını, etkinliklerin özel ilgiye ihtiyaç duyan gençlerin toplumda güven kazanması ve toplumda yer almasını sağladığını ifade eden Başkan İsmail Arter, bu güzelliği ortaya çıkaran öğrencileri ve eğitmenleri kutlayarak teşekkür etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ