GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ DÜNYA SANAT GÜNÜ KAPSAMINDA 3 ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRİYOR

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ DÜNYA SANAT GÜNÜ KAPSAMINDA 3 ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRİYOR
Gazimağusa Belediyesi, Dünya Sanat Günü kapsamında yarın 3 etkinlik gerçekleştiriyor. “Sokakta sanat var, sanata dokunuyorum”  etkinliği, “Geçmişten günümüze Mağusa” isimli fotoğraf sergisi ve Belediye Tiyatrosu’nun “Üfür üfür tıs etti” isimli komedi oyunun prömiyer gösterimi yarın (13 Nisan) peşi sıra yapılacak.
Suriçinde yapılacak ilk etkinlik “Sokakta sanat var, sanata dokunuyorum” etkinliği 17:30’da Zafer Anıtı Çemberi’nden kortej yürüyüşü ile başlayacak ve Sanat atölyeleri yapacakları çalışmalarla Namık Kemal Meydanı ve yan yollarda suriçini açık hava atölyesine dönüştürecek.
Gazimağusa Belediyesi’nin katkılarıyla Fotoğraf Büyüsü Dostları (FODOS)’un yapacağı Geçmişten Günümüze Mağusa isimli fotoğraf sergisi saat 18:30’da Buğday Camii’nde açılacak ve 1920 ile 2018 tarihleri arasında çekilmiş fotoğraflar sergilenecek.
Gazimağusa Belediye Tiyatrosu İlke Susuzlu’nun yazıp yönettiği, Özlem Özarı, Saldıray Özarı, Enver Barsakçıoğlu, Firdevs Özdemir, Şenay Aktuğ, Ali Çetin, Edayla Eriş, Yavuz Selim Kılıç’ın rol aldığı “Üfür üfür tıs etti” oyununun prömiyer gösterimini yarın (13 Nisan) saat 20:00’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirecek. Tek perde olarak sahnelenecek komedi oyunu, 16-20 Nisan ve 7,11 Mayıs tarihlerinde sahnelenmeye devam edecek.  Rezervasyon yapmak ve bilgi almak için 0548 8166040 numaralı telefon aranabilir.

FOTOĞRAF GALERİSİ