GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER İSMET İNÖNÜ BULVARI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER  İSMET İNÖNÜ BULVARI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU
Gazimağusa Belediyesi Başkanı İsmail Arter, belediyenin bütünüyle yenilenmesi ve çağdaş bir hale getirilmesi için çalışma yürüttüğü İsmet İnönü Bulvarı’nda bu sabah incelemelerde bulundu. Salamis Yolu olarak bilinen İsmet İnönü Bulvarı’nı günümüz koşullarının gerisinde kalan keşmekeş görüntüden kurtaracak ve çağdaş standartlara kavuşturacak İsmet İnönü Bulvarı Düzenleme Projesi devam ediyor. Yoğun olarak düzenleme gerekliliği olan Fazıl Polat Paşa Cami ile DAÜ arasındaki bölgede devam eden ilk etap çalışmalar, kendi içinde de etaplara ayrılırken, kaldırım, asfalt ve aydınlatmasıyla tamamen bitirilerek ilerlenecek ve işyerlerinin çalışmalardan en az düzeyde etkilenmesi sağlanacak. Yolun çalışmaların tamamlandığı kısmındaki işyeri sahipleri ortaya çıkan güzel görüntüden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.
DAÜ noktasında altyapının yoğun olması çalışma hızını olumsuz etkilerken, projenin Nisan 2018’de MGA Tesisi’ne önüne kadar ilerlemesi hedefleniyor.
İsmet İnönü Düzenleme projesi kapsamında aydınlanma sistemi, elektrik ve telefon hatlarının yer altına alınması, engelli bireylerin kullanabileceği şekilde kaldırım yenilenmesi, bisiklet yolları, cep otoparklar, peyzaj düzenlemesi , güzergahın çok hareketli olması sebebiyle  oluşan yoğun trafik akışının düzenlenmesi çalışmaları yer alıyor. Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi’nin finanse ettiği ve 3 milyon 412 bin 298 TL maliyetle hayata geçirilecek projenin çalışmaları yüklenici firma Uçanok Emlak ve İnşaat Şirketi tarafından yürütülüyor.
 
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuyla ilgili açıklamasında, belediyenin yürüttüğü en büyük projeyi yerinde görmek ve incelemek için İsmet İnönü Bulvarı’na geldiğini, belediyenin mimar mühendisleri ve yüklenici firma yetkilisi ile birlikte işyerlerini de ziyaret edeceklerini söyledi. Salamis Yolu olarak bilinen İsmet İnönü Bulvarı’nın en hareketli ve en yoğun olan bölgesi olan DAÜ ile Sakarya çemberi arasındaki kısmının yapılmakta olduğunu, bu güzergahı da kendi içinde etaplara böldüklerini, tamamlanmış olan küçük etapları aydınlatması, kaldırımları ve yoluyla tamamen bitireceklerini, yolun tamamını şantiyeye çevirip sıkıntıya neden olmak istemediklerini belirtti.  Projenin çok fazla geriliği olmadığını gördüklerini ancak işyerlerinin yoğun olduğu güzergahta hayatın ve araç trafiğinin de devam etiğini, çalışmaların  su kanalizasyon, telefon ve elektrik altyapısıyla birlikte düşünülerek yürütüldüğü için titiz bir çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Arter, altyapıda sıkıntıya neden olmamak ve beklenmedik bir durumla karşılaşmamak için işlerin bu şekilde yapılması gerektiğini söyledi. Başkan Arter, Projenin planlandığı şekilde devam ettiğini, altyapı ile ilgili sıkıntıların aşıldıktan sonra, kaldırım ve yol yapımının hızlı bir şekilde ilerleyeceğini söyleyerek, işyerlerinin hassasiyetlerini de düşünerek hareket ettiklerini ifade etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ