BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İN ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ LİDERİ DR.FAZIL KÜÇÜK’ÜN ÖLÜM YILDÖNÜMÜYLE İLGİLİ MESAJI:

BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İN ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ LİDERİ DR.FAZIL KÜÇÜK’ÜN ÖLÜM YILDÖNÜMÜYLE İLGİLİ MESAJI:
“Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zorlu yıllarda topluma öncülük eden Kıbrıs Türk halkının özgürlük ve varoluş mücadelesinin simge ismi liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.
 1950’li yıllar hem de öncesinde Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelesinde önderlik eden sömürge yönetimine karşı haklarını savunan Dr.Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş ve dava arkadaşları ile verdiği mücadele sonucunda hem Enosis engellenmiş hem Kıbrıs Türklerinin varlığı korunmuş, bugünlerin temeli atılmıştır.
"Bütün mücadelemizin hedefi halkımızın menfaatlerini müdafaa etmektir" ilkesiyle; halkından aldığı güçle Anavatan Türkiye'nin de yaşamsal desteğiyle onurlu bir var olma mücadelesi veren Dr. Fazıl Küçük'ün Kıbrıs Türklerinin yüreğinde müstesna bir yeri vardır. 15 Kasım 1983'te Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ilanını görebilmiş ve kabrinde bunun gururuyla huzurla uyuyan Özgürlük Mücadelesi Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü bir kez daha saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz.”
 
 
İsmail ARTER,
Belediye Başkanı

FOTOĞRAF GALERİSİ