MAĞUSA KALE LİONS KULÜBÜ, DALYAN MARİNA VE ÜSKÜDAR LİONS KULÜPLERİ KKTC’nin 34. YILI İÇİN ZEYTİN FİDANI DİKTİLER

MAĞUSA KALE LİONS KULÜBÜ, DALYAN MARİNA VE ÜSKÜDAR LİONS KULÜPLERİ  KKTC’nin 34. YILI İÇİN ZEYTİN FİDANI DİKTİLER
Gazimağusa Belediyesi’nin katkılarıyla Mağusa Kale Lions Kulübü, Dalyan Marina ve Üsküdar Lions Kulüpleri ortaklığında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 34. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle zeytin fidanı dikim etkinliği yapıldı. Fidan dikimi, Eski Lefkoşa Yolu’nun yakınında Doğa ilkokulu karşısındaki bölgede yapıldı.
Gazimağusa Belediyesi’nin toprak analizi ve kazımı için destek verdiği fidan dikim etkinliğine Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter de katılarak kulüp üyeleri ile 100 tane zeytin fidanını toprak ile buluşturdu.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında,  geçmişten gelen bir kuraklık sıkıntısı olan Gazimağusa’da göreve geldikten sonra ağaçlandırmaya çok önem verdiklerini ifade ederek, “etkinliğe gelirken ne kadar ağaç diktiğimizi düşündüm. Diktiğimiz fidan sayısı çok fazladır. Çok süratli bir şekilde ağaçlandırma yapıyoruz çünkü ağaçlar geleceğe bırakacağımız en önemli şeydir. Umarım ki 5 veya 10 yıl içinde şehrimizin yeşilden uzak olan görüntü ortadan kalkacak” dedi.
 
Mağusa Kale Lions Kulübü Başkanı Fisun Esatoğlu ise, günün anısına barışı simgelediği için zeytin ağasının dikildiğini, Dalyan Marina ve Üsküdar Lions Kulüpleri ile ortaklaşa düzenledikleri aktivitelerinde katkılarından dolayı İsmail Arter ve ekibine teşekkür etti, KKTC Lions Kulüpleri federasyonu başkanı, genel yönetmeni ve 118Y yönetim çevresine de etkinliğe katıldıkları için teşekkür etti.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ