Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı ile ilgili mesajı:

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı ile ilgili mesajı:
“Kıbrıs Türk halkının uzun yıllar verdiği mücadeleyi taçlandırarak kurduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 34. yıldönümünü büyük bir heyecanla kutluyoruz. Umutsuzluğa kapılmadan kararlılıkla haklarını savunan Kıbrıs Türk halkı, adadaki varlığını büyük bedeller ödeyerek bugünlere kadar sürdürmüştür.
 
En zor dönemlerde verilen mücadele, cumhuriyet döneminde de bizlere ışık tutacak onurlu bir mücadeledir. Mehmetçikle Mücahitin omuz omuza verdiği mücadeleden ve Cumhuriyet’ten aldığımız güçle devletimizi en iyi noktaya getirmek için eskisinden daha fazla el birliği ile çalışmamız gereken bir dönemdeyiz. Ülkemizi güven içinde yaşanabilir bir ülke haline getirmek her bireyin gelecek nesillere karşı sorumluluğudur.
 
Hayatlarını halkımızın bağımsızlık ve özgürlüğüne adayan varoluş mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”
 
İsmail Arter,
Belediye Başkanı,

FOTOĞRAF GALERİSİ